Çatı İzolasyonu

ÇATI İZOLASYONU

Çatı İzolasyonu

Çatı İzolasyonu

           Kışın soğuk, yağmur, kar; yazın güneş ve rüzgar derken çatılar yüzünden yaşanan problemler tüm binayı etkiler. Tek tip iklim kuşağı yaşanan ülkelerde standart çatı uygulamaları ile uzun yıllar verimli sonuçlar alınabilirken, ülkemiz gibi dört mevsimin de görüldüğü yerlerde çatının her mevsim ve iklime uygun komplike nitelikte olması gerekir.

Ülkemizde ısınmak için doğalgaz, kömür, odun, elektrik enerjisi gibi farklı yollar kullanılmaktadır. Diğer yandan yaz sıcağından korunmak için son yıllarda yaygın şekilde klimalar kullanılmaya başlanmıştır. Ancak ısıtma ve soğutma için yapılan masraflar aile bütçesine ciddi külfetler yaratmakta, bazen mutfak masraflarını bile aşmaktadır. Enerji tasarrufu yoluna gidilmek istenmesi halinde de yaşam kalitesi düşmekte, özellikle kışın soğuğa bağlı hastalıklar sıkça görülmektedir.

İnsanların enerji masraflarını azaltmak için çözüm arayışına gelişen teknoloji ile birlikte farklı alternatifler üretilmeye başlanmıştır. Binaların inşası esnasında uygulanana izolasyon işlemi buna verilecek ilk örnektir. Binaların dış yüzeylerine uygulanan izolasyon ile daireler kısmen soğuktan ve sıcaktan daha az etkilenmektedir. Ancak diğer yandan ısınan havanın yükseldiği de bilinmektedir. Yani evlerimizi ısıtırken kullandığımız enerji ile yükselen hava bizim bulunduğumuz yere yakın yüzeylerde durmaz, odanın üstüne doğru çıkar. Bu da enerji sarfiyatının sürekliliğini zorunlu kılmakta, dolayısı ile faturaları yükseltmektedir. Bu durumda yapılması gereken en sağlıklı ve mantıklı şey, binalara çatı izolasyonu uygulaması yapmaktır. Çünkü binalar en fazla üstten kaybettikleri ısı sebebiyle ısınmaz veya soğumazlar.

          Çatı izolasyonu uygulamaları çeşitli malzemelerle yapılabilmektedir. Beklentiye ve çatının durumuna göre çeşitli ürünler kullanılabilir. Eğer amaçlanan sadece ısı kaybının önlenmesi ise kullanılması gereken malzeme farklıdır. Ancak ısı yanında su izolasyonu da amaçlanıyorsa bunun için geliştirilen çok amaçlı ürünlerin kullanılması tavsiye edilir. Ancak çatı izolasyonu uygulamasının beklentilere cevap vermesi için çatınızın da sağlam ve sorunsuz olması gerekir. Su akıtan, rüzgar ve yağmurun çatından aşağı geçmesine sebep olan çatı örtüsü elden geçirilmeden yapılacak çatı izolasyonundan beklenen verimin alınması çok zordur.

Her türlü çatı izolasyon uygulaması gerçekleştirilen firmamız, sizi sıcaktan – soğuktan ve ısı kaybından kurtaracak yalıtım uygulamaları ile hizmetinizdedir.

Call Now ButtonHEMEN ARA
web tasarım