Çatı Tamiri

ÇATI TAMİRİ

ÇATI TAMİRİ

ÇATI TAMİRİ

Çatı sorunu yaşamayanın bunun ne kadar can sıkıcı olduğunu bilmesi mümkün değildir. Her türlü binanın en üstünde bir dış yüzey bulunur. Bu kısım bazen açık bazen üzerine çatı yükseltmesi yapılarak kullanılır. Açık bırakılarak kullanılan bina üstleri de vardır. Ancak ister açık ister kapalı kullanılsın, çatı adı verilen kısımların bakım ve özene ihtiyacı vardır.

En üst katta ikamet eden ev yada işyerlerinin daha fazla maruz kaldığı çatı sorunlarının ihmali halinde, tüm binayı etkileyen problemler baş göstermeye başlar. Su sızıntıları için en uygun yer ve binalardaki ısı kayıplarının en fazla görüldüğü çatıların su tahliyesi, ısı ve su yalıtımı gibi konularda korumaya alınması gerekir. Su sızıntıları bir süre sonra rutubete, küfe ve bakteri oluşumuna sebep olur. Bu aynı zamanda insan sağlığını olumsuz olarak etkileyen bir durumdur. Diğer yandan ısı kayıpları sebebiyle yaşanan enerji kullanımı artışları aile bütçesine ciddi külfetler yaratmaya başlar. Rüzgarın, karın ve diğer atmosfer olaylarının tüm olumsuz etkilerinin yaşandığı çatılarda gerekli uygulamaların yapılması ve düzenli olarak onarılması gerekir.

Çatı tamiri ihtiyacı, çatı ile ilgili her konuda ortaya çıkabilir. Mevcut bir çatının olduğu durumlarda da sorun görülebilir. Diğer yandan uzun zamandır ihmal edilen bir çatıda bir süre sonra ciddi problemler ortaya çıkar. Çatı örtüsü, çatı izolasyonu, baca ve baca dipleri, saçaklar, su olukları, çatı dereleri gibi alanların düzenli olarak bakım ve onarımının yapılması gereklidir.

Çatı tamiri yapılırken belli aşamaların takip edilmesi gerekir. Öncelikle çatı örtüsünün altında bulunan çatı iskeletine bakılmalıdır. Metal ise yıpranma ve paslanmaya, ahşap ise çürümesine bakılıp ona göre bir uygulama geliştirilmesi gerekir. Ancak bu tür tahribatların herhangi biri tarafından fark edilmesi mümkün değildir. Bunun için iyi bir usta gerekir. Daha sonra çatının diğer kısımlarına geçilerek, hiçbir detay atlanmadan yenilenmesi veya onarılması lazımdır.

Çatı tamiri konusunda iyi bir firma ve deneyimli ustalarla çalışmak istiyorsanız bizimle iletişime geçerek hizmetlerimiz hakkında bilgi alınız. En kaliteli hizmeti en uygun fiyata almak sizin de hakkınız.

ÇATI TAMİRİ NASIL YAPILIR ?

ÇATI TAMİRİ NASIL YAPILIR

ÇATI TAMİRİ NASIL YAPILIR

Çatı tamiri kapsamlı ve detaylı bir iştir. Her şeyden önce çatıların her yıl düzenli olarak elden geçirilmesi gerekir. Birkaç yılda bir önemli bölümlerinin tamamen yenilenmesi şarttır. İhmal edilmiş veya çok eskimiş yahut yanlış inşa sebebiyle sorun çıkaran çatıların yıkılarak yeniden yapılması en doğrusu olacaktır. Çünkü çatı binanın temeli kadar önem taşır.

Çatılarınızda yaşadığınız her türlü sorun için istediğiniz zaman bize ulaşabilirsiniz. Çatıların evler ve sizler için ne kadar önemli olduğunu çok iyi bilen ve yıllarını bu sektöre vermiş insanlar olarak bizler de birer çatı altında yaşıyoruz. Hepimiz evlerimizi yıllarca çalışıp çabalayarak alıyoruz. Tüm birikimimizi evlerimize harcıyoruz. Ve günümüzün önemli kısmını evlerimizde geçiriyoruz. İşten dönünce sorunlu, su sızıntısı yaşanan, çok sıcak veya çok soğuk, sürekli masraf çıkaran evlerde yaşamayı hiçbirimiz istemeyiz. Ne yazık ki evlerde yaşanan sorunların büyük kısmı çatılardan kaynaklanmaktadır. Bu yüzden sağlam çatı demek sağlam bir ev ve sağlıklı bir ev hayatı demektir.

Çatı tamiri işine çatının özelliğine bakarak başlamak gerekir. Çünkü çatılar farklı malzeme ve stillerde inşa edilmektedir. Ayrıca çatının sorunlu olan bölgelerinin öncelikle tespiti de şarttır. Çünkü gerekmediği halde bir kısmın tamiri hem zaman kaybına hem de iş sahibine ek masrafa yol açar. Bu yüzden tamir isteyen kısımların belirlenmesi de bir diğer önemli husustur.

Çatı tamiri nasıl yapılır sorusuna verilecek cevap bir sıralamaya göre olacaktır. Tamir gerektiren bölümler belirlendikten sonra çatı iskeletinin elden geçirilmesi ile işe başlanır. Çünkü iskeleti hasar gören ve tamir gerektiren bir çatıda bu kısmın ihmal edilmesi tüm çatının ihmal edilmesi anlamına gelir. Tüm çatı iskeletin üstünde yükselir. Bu sebeple çatı iskeletinin sağlam olması her şeyden daha önemlidir.

Daha sonra çatı örtü malzemesinin hasarlı kısımlarının tamiri gerekir. Eğer yıpranmış ise çatı örtüsünün altındaki yalıtım malzemesinin değiştirilmesi işlemi yapılır. Daha sonra çatı örtüsünün tamiri yapılır. Bundan sonra bacalar, baca dipleri ve su dereleri ile diğer kısımlar tamir edilerek, gerekli ise izolasyonu sağlanarak çatı tamiri işi bitirilir.

Uygun Fiyatlı Çatı Tamiratı

Uygun Fiyatlı Çatı Tamiratı

Uygun Fiyatlı Çatı Tamiratı

         Uygun fiyatlı çatı tamiratı yaptırmak için uzun uzun araştırma yapmanıza, zaman kaybetmenize, kötü deneyimler yaşamanıza gerek yok. Uygun fiyatlı çatı tamiratı denilince en fazla tercih edilen çatı tamir firması olarak, sizlere de en kaliteli ve ekonomik hizmeti sunacağımıza inanıyoruz.

Çatınızın belli periyotlarda bakım ve onarıma ihtiyacı vardır. Eğer bunu aksatır hatta uzun zaman çatınızla hiç ilgilenmezseniz, çatınız su sızıntıları, ısı kayıpları, rutubet ve beton yapı deformasyonu ile karşınıza çıkar. Kiremit çatıların birkaç yılda bir aktarılması, baca ve su oluklarının elden geçirilmesi, tıkalı boruların açılması, yıpranan kısımların onarılması, eskiyen alanların yenilenmesi gibi uygulamalar belli aralıklarla yapılmazsa, bir süre sonra binanız ve dolayısı ile siz bina sakinleri zarar görmeye başlar. Kaldı ki bu durum bina ve konut değerinin de düşmesine sebep olur.

Kimse çatısı akan veya yüksek ısınma faturaları ödeyeceği bir binada yaşamak istemez. Ayrıca çatıdaki sorunlar sadece en üst katın değil, tüm binanın problemidir. Çünkü çatı hasarları veya çatıdan kaynaklanan sorunlar bir hastalık gibi zaman içinde en alt kadar etkisini hissettirecektir. Isı kayıpları tüm binayı zincirleme olarak etkiler. Su sızıntıları zamanla aşağı doğru ilerler ve ciddi rutubet sorununa yol açar. Tüm bu problemleri yaşamamak için belli aralıklarla çatılarınızın tamir ve bakım işlerini yaptırmanız, sorun yaşamaya başladığınızda gecikmeden önlem almanız gerekir.

Uygun fiyatlı çatı tamiri için yapmanız gereken tek şey bizimle iletişime geçmektir. Çatı alanınızda yapacağımız incelemeden sonra tamir ve bakım gereken kısımları tespit ederek gerekli uygulamaları bildirir ve sizin bütçenize uygun bir teklif sunarız. Kabul etmeniz halinde hemen uygulamaya geçerek sorununuzu çözer ve çatınızı teslim ederiz.

Çatı sorunlarını gözünüzde büyütmeyin. Yapmanız gereken problemleri ihmal etmeden müdahale etmektir. Bu hasarın büyümeden önlenmesini, dolayısı ile maliyet artmadan önlem almayı sağlayacaktır. Kaliteli ve ekonomik hizmet almak sandığınız kadar zor değil. İşini seven ve müşteri memnuniyetini her şeyden üstün tutan ustalarımız sizin için en doğru uygulamayı en profesyonel şekilde yaparak binanızı ve bütçenizi korumanıza yardımcı olacaktır.

İSTANBUL ÇATI TAMİRİ

İSTANBUL ÇATI TAMİRİ

İSTANBUL ÇATI TAMİRİ

İstanbul nüfus yoğunluğu, bina sayısı, trafik sorunu ve farklı iklimlerin bir arada görüldüğü, çok farklı konularda ciddi zorlukların yaşandığı dev bir metropol. Aynı zamanda binlerce yıllık bir şehir olmasının verdiği yüzlerce çeşit farklı mimari yapıyı bir arada görebileceğiniz tek şehir. İstanbul’da her sektörden on binlerce işkolu, milyonlarca insan çalışıyor. Bu sektörlerden biri de çatı sektörüdür.

Çatı, binanın tamamlayıcı ve ayrılmaz parçası olmasının yanında inşaat iş kolunun da bir dalıdır. Ancak çatı bina inşaatından farklı özellik gösteren ve ayrı uzmanlık gerektiren bir alandır. Bina yapımından anlayan birinin çatı işinden de anlaması çok nadir görülür. Bu yüzden İstanbul çatı tamiri sektöründe en iyisini bulmak ve sadece çatı konusunda uzmanlaşmış bir firmaya rastlamak çok zordur.

Çatı tamiri ustalıkla tecrübenin birlikte ortaya konulduğu bir uygulamadır. Sadece bilginin yada sadece tecrübenin tek başına yeterli olmadığı bir iş koludur. Çünkü gelişen sanayi ve teknoloji her gün yeni bir malzeme ve ürünle hayatımıza girmeye devam etmektedir. Bu çatı malzemeleri konusunda da sıklıkla karşılaşılan bir durumdur. Diğer yandan değişen mimari farklı malzemelerle farklı çatı mimarisi uygulamaları da gerektirmektedir. Bu yüzden iyi bir çatı tamiri firması, her türlü mimariye her türlü malzeme ile çatı uygulaması yapabilen ustaları istihdam eden firmadır denilebilir.

Çatınızın tamirini usta ellere teslim etmek ve uzun yıllar sorunsuz şekilde kullanmaya devam edebileceğiniz bir çatıya sahip olmak için iyi bir araştırma yapmanızı tavsiye ederiz. Çünkü sektörde işinin ehli olmayan insanların yarattığı olumsuz algı, bizim gibi işini hakkıyla yapan insanların da bundan etkilenmesine sebep olmaktadır.

             İstanbul çatı tamiri firmaları arasında edindiğimiz yer ve kazandığımız takdir asla tesadüf değildir. Bizim işimiz, gücümüz, hayatımız çatıdır. Her koşulda, her binada, her çatıda mazeret üretmeden, bahane bulmadan, en iyisini hedefleyerek çalışıyoruz. İstanbul çatı tamiri konusunda arayışınız varsa bizi arayıp her konuda bilgi alabilirsiniz. Dilerseniz daha önceki projelerimiz konusunda referans isteyebilirsiniz. Gelelim ve çatınızı sizin için binanızın en sorunsuz ve kullanışlı alanı haline getirelim.

İstanbul Çatı Tamiri Firmaları

İstanbul çatı tamiri firmaları, çatı aktarma, çatı tamiri ve çatı yalıtımı gibi hizmetlerin yanı sıra çatı yapımını da yapması gereklidir. Ancak bu hizmetleri sunan firmanın personelinin uzman, teknik altyapısının ise güçlü olması gereklidir. İstanbul çatı tamiri firmaları arasında bulunan kuruluşumuz, çatı ile ilgili tüm hizmetleri kusursuz olarak yerine getirmektedir. Müşteri memnuniyeti ilkesi ile hizmet veren firmamız, çatılarla ilgili tüm beklentileri eksiksiz olarak karşılayan sektördeki önemli kuruluşların başında gelmektedir. Çatılar binaları dış etkenlere karşı koruyan bölümleridir. Değişken hava şartları nedeniyle çatıların zaman içinde deforme olması kaçınılmazdır. Bu nedenle çatıların belli periyotlarla kontrol edilmeleri gereklidir. Çatıda herhangi bir sorunla karşılaşıldığında zaman kaybetmeden müdahale edilmelidir. Aksi taktirde sorunun giderek büyümesi, sonuçta binaya zarar vermesi kaçınılmazdır.

İstanbul çatı tamiri firmaları, çatıların yalıtımını da yapabilmelidir. Yalıtım çatılar için önemli bir ayrıntıdır. Yalıtım sayesinde yağmur ve kar sularının yanı sıra güneş ısısının da engellenmesi söz konusudur. Ancak yalıtımın belli zaman dilimleri arasında kontrol edilmesi gereklidir. Hava şartları nedeni ile deforme olan yalıtım malzemesinin değiştirilmesi gereklidir. Firmamız, çatı tamirini de hassas bir şekilde gerçekleştirmektedir. Esasında çatı tamirini tıpkı çatı yapımında olduğu gibi hassas dengeler gözetilerek yapılması şarttır. Bunun için uzmanlardan oluşan personelin hizmet verdiği firmalardan destek alınmalıdır. Firmamız, sektörde güçlü altyapısı, deneyimli, donanımlı ve çatı konusunda eğitimli personeli ile müşterilerinin tüm beklentilerini eksiksiz olarak karşılamaktadır.

Çatı tamiri için araştırma yapmadan önce firmaların sunduğu hizmet kalitesinin sorgulanması gereklidir. Özellikle çatı tamiri yaparken kullanılan malzemelerin kalitesi mutlaka öğrenilmelidir. Fiyatta avantaj elde etmek için kalitesiz malzemelerle iş yapan firmalara rağbet edilmemelidir. Kalitesiz malzeme, kolay deforme olan malzeme demektir. Firmamız, en kaliteli malzemeyi kullanarak hizmet vermektedir. Buna karşın fiyatlar makul seviyelerdedir. Dolayısı ile İstanbul çatı tamiri firmaları araştırıldığında uzman personeli olan ve kaliteli malzemeyi kullanan firmalarla iletişime geçilmelidir. Firmamız bu konuda garantili hizmet sunmaktadır. Sektördeki gelişmeleri yakından takip eden firmamız, altyapısını buna göre geliştirmekte, personeline de hizmet içi eğitimler vererek koşulsuz müşteri memnuniyetini sağlamaktadır.

 

Call Now ButtonHEMEN ARA
web tasarım