KİREMİT ÇATI KAPLAMA

KİREMİT ÇATI KAPLAMA

KİREMİT ÇATI KAPLAMA

              Kiremit çatı kaplama, ülkemizde en çok rastlanan ve tercih edilen çatı kaplama yöntemidir. Geleneksel çatı kaplama yöntemi olarak birkaç yüzyıldır Anadolu’ da en fazla kullanılan kiremit çatılar, hem ekonomik hem de dayanıklı olması sebebiyle tercih edilmektedir.

Kiremit çatı kaplama, ülkemizde çok fazla olan kilden imal edilen doğal bir malzemedir. Hem yerli olması hem de ekonomik olması kiremitin en çok tercih edilen çatı türü olmasına sebep olmaktadır. Ayrıca yalıtkan özelliği ve hafif bir malzeme olması da tercih sebepleri arasındadır. Diğer yandan uygulaması kolaydır. Mertek veya çelik iskelet üzerine oluşturulan kiremit çatı kaplama, düzenli olarak bakımı ve birkaç yılda bir aktarması yapıldığı takdirde uzun yıllar sorun çıkarmadan kullanılabilir niteliktedir.

Kiremit çatı kaplama yapılırken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Öncelikle çatı zemininin kontrol edilmesi ve çatı kenarlarında bulunan su giderleri ile saçakların doğru şekilde yerleştirileceği boşlukların bırakılması gerekir. Zemine yalıtım uygulaması yapılacaksa bunun için zeminin düzleştirilmesi ve yalıtım malzemesi ile bütünleşecek hale getirilmesi şarttır. Çatı örtüsünü taşıyacak iskeletin çatı zeminine iyi çakılması veya monte edilmesi de çok önemlidir. Çünkü yanlış bir uygulama şiddetli rüzgarlarda çatının uçmasına sebep olur. Bu yüzden iskeletin bina gövdesi ile çok sağlam bir şekilde birleştirilmesi gerekir.

Binanın bacaları için baca çevresine uygun şekilde mertek uygulaması yapılması ve kiremit örtünün baca ile birleşim yerlerinin su sızıntısı yapmayacak şekilde izole edilmesi gerekir. Su dereleri ve saçakların kiremit örtü ile birleştiği yerlerin de su sızıntısını önleyecek şekilde izole edilmesi ve su tahliyesi için gerekli alanların oluşturulması önemlidir.

Bu tür detaylara dikkat edilmesi halinde kiremit çatı kaplama uzun yıllar binanızı ve çatınızı güvenle koruyacaktır.

Firmamızın hizmetleri arasında kiremit çatı kaplama da bulunmaktadır. Değişen mimari tarz ve ürün çeşitliliği sayesinde çok farklı renk ve modellerde üretilen kiremitlerin uygulamasını yapmaktayız. Yeni nesil çatı kiremitleri hem daha dayanıklı hem de dekoratif olduğu için son yıllarda rağbet görmektedir. Kendinden oluklu ve kilitli türleri de olan kiremitler ile hayalinizdeki çatıyı sizler için inşa ediyoruz.

HİZMETLERİMİZDEN BAZILARI

4 Responses to KİREMİT ÇATI KAPLAMA
 1. Membran üzerine ikinci bir membran uygulanabilir mi

  • Değerli Ziyaretçimiz;
   Membran üzerine ikinci bir membran uygulaması yapılabilmektedir. Detaylar için bize 0216 362 84 49 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.

 2. ÇATI KATINDA SICAK ve soğuğa karşı izalasyon sırası nasıl olmalıdır.

  • Çatı katında ısı ve su yalıtımı uygulaması
   1. 60 / 80 çelık yapılması
   2. Çelık arası 4 cm kalınlıkta sitorofor döşenmesi
   3. 11 mm osb kaplanması
   4. Osb üzerine 5/5 çıta çakılması.
   Çıta arası taşyünü döşenmesi
   5. Yeniden 11 mm osb yapılması
   6. Osb üzerine 300 par membran kaplama
   7. Membran üzerine 300 par arduvazli membran uygulaması
   8. Çatıda ara havandirma yapılması


[top]

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHEMEN ARA
web tasarım