KENET ÇATI

KENET ÇATI

KENET ÇATI

Kenet çatı, klasik çatı kaplama malzemelerinden olan kurşun, bakır veya alüminyum gibi çatı kaplama malzemelerinin farklı teknolojik uygulamalarla çatı inşasında kullanılmasına verilen isimdir.

             Kenet çatı son yıllarda sağlamlık yanında estetik görünüm de arayan binalar için tercih edilen bir çatı kaplama türüdür. Her çatı modeline uygulanabilmesi sayesinde de tercih sebebi olmaktadır. Mimarlara tasarım özgürlüğü vermesi de ayrı bir avantaj sağlamaktadır.             Kenet çatı, geniş uygulama alanı, üzerinde dolaşabilecek kadar mukavemetli olması, geleneksel dış cephe uygulamaları ile uyumu gibi özellikleri ile de ekonomik çözümler yaratır.

Kenet çatılarda kullanılan metal malzemelerin kalınlığı 0,50 ila 0,70 mm arasında değişkenlik gösterir. Metal bazlı olması sebebiyle %100 su sızdırmazlığı sağlar. Eğimi az olan çatılarda rahatlıkla uygulanabilen kenet çatı, istenilen her boyda bir saçaktan diğer saçağa uygulanabilme özelliği ile de kolaylık sağlar.

Kaplama başlangıçları, köşe birleşimleri, mahya birleşimleri ve bitişlerinin çok dikkatle yapılması gerekir. Geniş alanlı çatılarda ve dairesel yapılarda sorunsuz ve fonksiyonel uygulama imkanı veren kenet çatı, trapez kenet ve düz kenet olarak iki türde üretilmektedir. Vida kullanmayı gerektirmeyen, birbiri içine girerek kenetlenen özelliği sebebiyle kenet çatı adı verilen bu sistem su sızıntısı sorununu da tamamen ortadan kaldırmaktadır. Geniş alanlı çatılarda en büyük sorun olan parça birleşim yerlerinden su sızıntısı kenet çatı sistemi ile tamamen önlenebilmektedir.

Trapez kenetler düz kenetlere göre daha fazla yük taşırlar. Aşık aralarında da rahatlıkla uygulanması sayesinde Z profil sistemlerinde rahatlıkla kullanılabilmektedirler. Ancak uygun alanlar için düz kenet sistemleri de su sızıntısı ve binayı koruma konusunda trapez kenetler kadar sağlıklı sonuçlar vermektedir.

Kenet çatı, son yıllarda binalarda karşımıza çıkan ergonomik ve fonksiyonel malzemelerden biridir. Mimari tarzın değişmesi sebebiyle yeni çatı türleri de ortaya çıkmakta ve sektör buna uyum sağlayacak malzemeler üretme konusunda her geçen gün yenilenmektedir.

             Kenet çatı inşası konusunda iyi bir firma arayışında iseniz daha önceki uygulamalarımız ve fiyatlarımız hakkında bilgi almak ve hizmetlerimizi öğrenmek için bizi arayabilir ve keşif hizmetimizden faydalanabilirsiniz.

HİZMETLERİMİZDEN BAZILARI

2 Responses to KENET ÇATI
  1. Şu an çatımız kiremitli sistemdir.23 yıllık bina aradabir tamir gördü.En son yağmur derelerini izolasyonlu membran al.folyolu serdirdim.aşırı yağmurda oluklardan su inmeyince yağmur kanallarının tokalı olması nedeniyle üst katta oturanların evine tavandan su damladı.Belediye kanalları temizledi.hatta dükkanların bodrumunda su girdi pimaşlardan.Artık olmaz diyorum ama üst komşu ikna olmuyor illa yeni çatı isterim diyor.yağmur pimaşlarını büyük çaplı oluklarla yenilesekmi? Bilemiyorum.Kenet çatı bize uyar mı?200m2 çatı.Ayrıca bina duvarlarına izolasyonlu sıva istiyorum.Aydınlık örtüsünde değişecek


[top]

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHEMEN ARA
web tasarım