ÇATI YÜKSELTME

ÇATI YÜKSELTME

ÇATI YÜKSELTME

Çatı yükseltme, mevcut çatının çeşitli sebeplerle kendinden beklenen işlevi terine getirmemesi durumunda tamamen sökülerek yeniden yapılması işine denilmektedir. Çatı yükseltme için belediyeden yasal izinlerin alınması öncelikli yapılması gereken işlemdir. Bu izin alındıktan sonra çatı yükseltme işlemi yapılabilir. Alınan izinde yeni çatının resmi makamlarca kabul edilen yeni şekli bulunur. Uygulamanın buna göre yapılması daha sonra idari sorunların yaşanmasına engel olacaktır.

Çatı yükseltme işlemi yapılacaksa tüm çatı sökülerek yeniden bir çatı inşa edilecek demektir. Eski çatınız ahşap ise yeniden ahşap malzeme ile çatı yükseltme yaptırabilirsiniz. Ancak eğer çatı yükseltme gibi sıfırdan bir işlem yaptırıyorsanız en doğrusu çelik konstrüksiyon üzerine kurulmasıdır. Böylece ahşabın zaman içinde yıpranması sorununa maruz kalmadan uzun yıllar çatınızı kullanma imkanınız olur.

Çatı yükseltmenin faydası zaman içinde yıpranan ve sürekli tadilat gerektiren çatınızın yenilenmesinin yanında eğiminin yada yerden yüksekliğinin artırılmasıdır. Böylece kar, yağmur ve dolu suları daha fazla eğimi olan çatıdan daha kolay tahliye edilmiş olur. Aynı zamanda çatı örtüsü ile zemin arasında kalan boşluk işlevsel hale getirilmiş ve farklı amaçlarla kullanılabilecek bir alan da yaratılmış olacaktır. Su depoları ve asansör kuleleri için yeterli, hatta depo olarak kullanılabilecek bir bina alanı ortaya çıkacaktır.

Çatı yükseltme yapılırken, mevcut çatının tamamına yakını yıkılarak yeniden yapılacağı için daha dayanıklı ve kaliteli malzemelerin kullanılması tavsiye edilir. Ahşap iskelet tercih edilebileceği gibi çelik veya dayanıklı metalden yapılan çatı iskeletleri uzun yıllar sorunsuz bir çatıya sahip olmanızı sağlar. Yalıtım uygulamalarını yapmak, eski mimariye göre inşa edilen çatıya günümüzün teknolojilerini uygulamak için de fırsat yakalanmış olur. Örneğin bacaların veya su derelerinin yeniden yapılması mümkün olacağı için uzun yıllar kullanabileceğiniz yepyeni bir çatıya da kavuşmuş olursunuz.

Çatı yükseltme uygulamalarınız için doğru adrestesiniz. Onaylı projeye uygun, kaliteli malzeme ve işçilikle yapılacak yeni çatınız ile beklentilerinizin üstünde bir çatıya kavuşmuş olursunuz. Uzun yıllardır çatı ile ilgili her konuda faaliyetlerimize devam etmekteyiz. Bizim için imkansız çatı yoktur; emek, tecrübe ve müşteri memnuniyeti esası vardır.

İstanbul Çatı Yükseltme Firmaları

İstanbul çatı yükseltme firmaları, İstanbul’un genelindeki binaların tamamında hizmet verebilmektedir ancak firmamız, en kaliteli hizmeti profesyonel ekipleri ile sunmaktadır. Çatı yükseltme, var olan yapılardaki çatının farklı nedenlerde işlevini yerine getiremediğinde tamamen sökülerek yeniden yapılması işlemidir. Çatı yükseltme işlemi için yerel belediyeden yasal izinlerin alınması gereklidir. İzin alınmadığında çatının yükseltilmesi söz konusu değildir. Yükseltme işlemi, iznin alınmasını takiben uzman kişiler tarafından yapılmalıdır. Firmamız, İstanbul çatı yükseltme firmaları arasında işini sorumluluk bilinci ile yerine getiren öncü kuruluşların arasında yer almaktadır. Çatı yükseltilecekse tüm çatının sökülerek yeniden çatı inşa edilmesi gereklidir. Eski çatı ahşap olarak yapılmışsa tekrar ahşap malzeme kullanarak çatı yükseltme yapılabilmektedir ancak yeni bir işlem yapılacaksa en doğru yöntem çelik konstrüksiyon üzerine inşa edilmesidir. Çünkü ahşap yıllar içinde yıpranmaktadır. Çelik ise uzun ömürlüdür.

Çatı yükseltmenin yararı vardır. Özellikle zaman içinde yıpranan ve sürekli onarım gerektiren çatı yenilenirken eğimi ya da yerden yüksekliği artırılabilmektedir. Böylece kar ve yağmur suları eğimli olan çatıdan çok daha kolay bir şekilde tahliye edilebilmektedir. Ayrıca çatı örtüsü ile zemin arasında kalan boşluk da daha işlevsel bir hale getirilmektedir. Böylece çatıda farklı amaçlarla kullanılabilecek bir alanın yaratılması söz konusudur. Çatı yükseltildiğinde su depoları ve asansör kuleleri için yeterli bir alanın ortaya çıkarılması mümkündür. Firmamız, çatı yükseltirken daha dayanıklı ve kaliteli malzemelerin kullanılmasını tavsiye etmektedir. İstanbul çatı yükseltme firmaları arasında araştırma yapılırken çeşitli önerilerde bulunabilecek uzman personelleri olan işletmelerle irtibata geçilmelidir.

Çatı yükseltme işleminde ahşap iskeletin tercih edilmesi mümkündür. Ancak çelik ya da bir başka dayanıklı metalden yapılan çatı iskeletlerinin uzun yıllar sorunsuz bir çatıya sahip olunmasını sağladığı göz ardı edilmemelidir. Çatı yükseltme işleminde izolasyon uygulamalarının da yeni teknolojilerle üretilmiş malzemelerin kullanılması da mümkündür. Bu sayede su ve ısı yalıtımı çok daha kaliteli bir şekilde yapılabilmektedir. Firmamız, kusursuz çatı yükseltme hizmetini en kaliteli malzemeleri kullanarak yapmaktadır. Belediyenin onayladığı projeye uygun bir işlem gerçekleştiren İstanbul çatı yükseltme firmaları arasında önemli bir konumda yer alan firmamız, uzman personelleri ile yeni çatı inşa etmektedir.

HİZMETLERİMİZDEN BAZILARI

7 Responses to ÇATI YÜKSELTME
 1. yeni yasalara göre çatı teras katını yükselte bilyormuyum bunun için belediyeden izin çıkarmı ilgi için tsk.

  • Merhaba;
   Bu konu çok detaylı bir konu olduğu için ve izinler bir çok farklı duruma bağlı olduğundan dolayı dilerseniz bizleri arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.Bizlere 0216 362 84 49 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.

 2. İbrahim başkan 10 Ekim 2018 at 06:36 Cevapla

  Teras katı çatıyı kaldırıp normal bi daire. Yapmak istiyorum tahmini ne kadar tutar?

  • Mailinize en kısa sürede dönüş sağlanacaktır. Bizleri tercih ettiğiniz için teşekkürler.

 3. Teras katı çatıyı kaldırıp normal bi daire. Yapmak istiyorum tahmini ne kadar tutar

 4. Teras katı çatıyı kaldırıp normal bi daire. Yapmak istiyorum tahmini ne kadar tutar.
  teşekkürler


[top]

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHEMEN ARA
web tasarım