ÇATI ONARIM FİYATLARI

ÇATI ONARIM FİYATLARI

ÇATI ONARIM FİYATLARI

               Çatı onarım fiyatları, çatının onarımının kapsamına göre belirlenir. Çatınızda yapılacak onarım işlemi, çatının büyüklüğü, mevcut çatının durumu, yapılacak onarım işleminde kullanılacak malzeme miktarı, tamamen yenilenmesi gereken kısımların olup olmadığı gibi hususlara göre değişkenlik gösterir.

Çatı onarımı yapılacaksa, fazla yıpranan ve onarım ile de sonuç alınamayacak kısımların tamamen yenilenmesi gerekir. Çünkü çatılar dış dünyanın etkilerine en açık alanlar olduğu için çatıda kullanılan malzemelerin yüksek mukavemetli ürünler olmaması halinde kısa süre sonra sorun çıkarması normaldir. Ve düzenli bakım ve onarım yapılmayan çatılarda bir süre sonra onarımla da düzelmeyecek hasarlar ortaya çıkar. Bu durumda yapılması gereken en doğru şey o kısmın tamamen yenilenmesidir. Eğer çatıda bu şekilde tamamen yenilenmesi gereken alanlar varsa çatı onarım fiyatları da buna göre değişecektir.

Çatı onarımı yapılırken öncelikle varsa yalıtım uygulamaları kontrol edilmeli, sorunlu kısımlar elden geçirilmelidir. Eğer yalıtım malzemesi çok yıpranmışsa yeni teknoloji bir ürünle değiştirilmesi en doğrusudur. Daha sonra su giderleri ve giderlerin çatı örtüsü ile bağlantı yerleri yalıtılmalıdır, baca diplerinden bina gövdesine su sızmasını engellemek için bu kısımların da çatı örtüsü ile birleşen yerlerine yalıtım uygulanmalıdır. Çarı örtüsü kiremit ise birkaç yılda bir aktarılması gerekeceğinden kiremit aktarma gerekip gerekmediği kontrol edilmeli ve gerekli ise aktarma yapılmalıdır. Kiremit aktarma yapılırken kiremit altı örtüsünün de yenilenmesi gerekir. Çünkü bu örtü aynı zamanda yalıtım görevi görmektedir. Kiremitlerin hasar görmesi hallerinde genellikle kiremit altı örtüler de zarar görür.

Çatı onarımı detaylı bir iştir. Basit bir uygulama gerektirebileceği gibi bazen tüm çatının yenilenmesi daha sağlıklı olacaktır. Bu yüzden çatı onarım işlerinizde kiminle, hangi firmayla çalışacağınıza özen göstermeli, çatınızı herhangi birine emanet etmemelisiniz. İyi bir çatı firması sizi hem uzun hem de kısa vadede pek çok can sıkıcı durumdan kurtaracaktır.

              Yani çatı onarım fiyatları çatıya ve yapılacak işe göre değişkenlik gösterir.  Bu yüzden hem ekonomik hem de kaliteli hizmet almak istiyorsanız işinin uzmanı iyi bir firma ile çalışmalısınız.

HİZMETLERİMİZDEN BAZILARI

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHEMEN ARA
web tasarım