Çatı Tamir İşleri

Çatı Tamir İşleri

Çatı Tamir İşleri

Çatı tamir işleri genellikle insanların genellikle insanların uğraşmak bıktıkları ve sıkıldıkları işlerdir.  Çatıdaki sorunlar başladıktan sonra sık sık sorunlar tekrar etmeye başlar. Çözülemeyen sorunlar konut ve bina sakinlerin çözülmez sorunu olur. Zaman geçtikçe artan maliyetler yüzünden çatı konusu yağmur ve karlar sorun olur.  Yaz aylarında çatıdaki sorunlar belli olmasa bile zaman kış ve sonbahar ayları sorun olmaya başlar.

Çatı tamir işlerinin bu kadar sık söz konusu olmasının başlıca nedenleri biri kalitesiz çatı yapı malzemesi kullanılmasıdır. Kalitesiz malzeme daha çabuk yıpranacağı ve işlevini kaybedeceği için sık sık sorunlar tekrarlanır.

Diğer bir neden ise parçalı malzeme kullanılmasıdır. Membran ne kadar parçalı olursa o kadar sızıntı yapmasıdır.

Üçüncü neden ise ustanın el işçiliğiyledir. Usta kesin çözümler sunmak yeri her kış iş imkân oluşturmak için kalitesiz el işçiliği ve kısa vadeli çözümler sunmasıdır.

Eğer sorun bu nedenleri ortadan kaldırmanıza rağmen devam ediyor ise firmamıza başvurma vaktiniz gelmiştir. Firmamız garantili çözümler sunar.  Çatı çok sık çıkılmaması gereken ve sürekli olarak işçilik yapılmayacak bir yapıdır. Çatı sistemi üzerinde ne kadar çok dolaşır ise taban zemini gibi olmadığı için çabuk hasar görür. Ufak oynamalar büyük sorunlar doğurur. Çatıya sık çıkılması, sık işlem yapılması çatının yapılarının oynaması en basit hali ile kiremitlerin kırılmasına sebep olur bu tür işlemler incelik gerektirmektedir. Çatı tamir işleri her ne kadar kolay olarak ifade edilse bile kendi içinde püf noktası denilen sırları vardır. Öncelikle el yeteneği ister bununla da kalmaz. Tecrübe ve deneyim ister. Zaman içinde oturan ustalık kavramı her türlü işin yapının görülmesi gerektirir. Aynı zaman her ne kadar matematiksel işlem olarak mühendislik olarak ifade edilmese de aynı zaman eğitim yapı binanın konumu gibi durumların göz önüne alınarak işlem yapılması gerekmektedir. Binanın olduğu konum üzere aşırı rüzgar alıyor ise kullanılacak malzemenin seçilmesi ve çevreye maddi ve manevi zarar vermeyecek şekilde düzenlenmesi gerekir. Firmamız çatı tamir işleri  konusunda her türlü inceliklere sahip ustalar çalıştırmaktadır.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHEMEN ARA
web tasarım