ÇATI SAÇAK TAMİRİ

ÇATI SAÇAK TAMİRİ

ÇATI SAÇAK TAMİRİ

Çatı saçağı çatı örtüsünün binanın dışına taşan kısmıdır. Saçaklar çatının özelliğine bağlı olarak eğimli de olabilir yatay da. Normalde saçak genişlikleri 75 ile 100 cm arasında yapılır. Ancak saçakların daha geniş olması da mümkündür. Bu tür saçaklar payanda ile desteklenmek zorundadır.

İnşaatlarda saçaklar bina bittikten sonra en üst kısma yapılır. Amacı alttaki bina duvarları ve pencereleri yağmurdan ve kar birikintilerinden koruma olmakla birlikte, üst kısmı çatı örtüsünün ucuna oluk ve çatı deresi oluşturmak için de kullanılır. Çatı örtüleri çatı saçaklarının belli bir kısmına kadar uzanabileceği gibi daha kısa tutularak kalan kısım çatı deresi olarak da kullanılabilir.

Çatı saçakları da çatıların diğer kısımları gibi zaman içinde yıpranıp deforme olurlar. İhmali halinde, özellikle altı betonarme olarak inşa edilen saçakların üst kısımlarının açıkta kalması veya üzerindeki çatı örtüsünün altına su sızdırması gibi sebeplerle yıkılma tehlikesi bile yaratabilirler. Bazı çatı saçaklarının üstünün bir kısmı boş bırakılarak buralarda çatı oluk ve dereler oluşturulur. Bu derelerin iyi izole edilmemesi halinde su sızdırma gibi sebeplerle yine çatı saçakları zarar görür.

Çatı saçakları ayrıca çatının en uç kısmında bulunduğu için bu alanda meydana gelen hasarların tamiri de oldukça riskli bir iştir. Gerekli güvenlik önlemleri alınmadan çatı saçak tamiri işine başlanması halinde can kayıpları veya ciddi kazaların yaşanması mümkündür. Böyle bir durumda hukuken iş sahibi sorumlu tutulacağından, çatı saçak tamiri yaptırmak isteyen bina sahiplerinin işinin ehli ustalarla çalışması ve gerekli güvenlik önlemlerinin alınıp alınmadığına dikkat etmesi gerekir.

İşimizi yaparken para kazanmak son amacımızdır. Bizim için öncelikle can güvenliği ve müşteri memnuniyeti, sonra para gelir. Bu yüzden daima ustalarımızın güvenliğine ve müşterilerimizin güvenine önem veririz. Bugüne kadar hiçbir çalışmamızda böyle bir sorunla karşılaşmadığımızı belirtmek isteriz.

Çatı saçak tamir işlerinizde de tüm diğer çatı çalışmalarında olduğu gibi yanınızdayız. Çatı bizim işimiz ve tutkumuz. Kusursuz çatılara imza atmak için elimizden gelenin fazlasını yapıyoruz. Firmamız çatı konusunda daima hizmetinizdedir ve hizmetinizde olmaya devam edecektir.

HİZMETLERİMİZDEN BAZILARI

2 Responses to ÇATI SAÇAK TAMİRİ
  1. Merhaba, yaşadığım apartmanın çatı saçaklarında ciddi tahribat oluşmuş durumda. Zaman zaman bahçeye beton parçaları düşüyor. Can ve mal kaybına sebep olması korkusunu yaşıyoruz. Bina sekiz katlı. İskele kurulmadan onarım imkanı varmıdır.?

    • Merhaba;
      Durumunuzu çok iyi anlıyoruz. Bu şekilde istenmeyen kazalar sonucu ülkemizde maalesef oldukça fazla yaralanma ve ölüm vakaları ile karşılaşılmaktadır. Yalnız size daha net bir cevap verebilmemiz için öncelikle uzman personelimiz tarafından binanızda keşif yapılması gerekmektedir. Müsait olduğunuz bir günde sizleri ziyaret ederek probleminizi en doğru ve hızlı şekilde nasıl giderebileceğimiz konusunda inceleme yaparak size net bir bilgi verebiliriz. Bize 0216 362 84 49 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.


[top]

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHEMEN ARA
web tasarım