ÇATI İZOLASYON FİYATLARI

ÇATI İZOLASYON FİYATLARI

ÇATI İZOLASYON FİYATLARI

            Çatı izolasyon fiyatları, çatınızın büyüklüğü, hangi konularda izolasyon istediğiniz ve kullanılacak malzemenin fiyatına göre değişiklik gösterir. Çatı izolasyon fiyatları konusunda net bir rakam vermek, çatıyı görmeden ve iş sahibinin izolasyon ile beklediği faydanın ne olduğunu öğrenmeden bir hesap çıkarmak doğru değildir.

Her geçen gün piyasaya farklı çatı yalıtım malzemeleri çıkmaktadır. Teknolojik gelişmeler sonucu her yeni ürünün bir öncekinden daha verimli sonuçlar sağladığı genel olarak kabul edilse de, bu her yeni malzeme her çatıda uygulanabilir demek değildir. Çatı izolasyonu için hangi yöntemin ve malzemenin kullanılacağı çatının mevcut durumuna göre değerlendirilmelidir. Diğer yandan iş sahibinin bu konuda ayıracağı bütçeye göre malzeme kullanılacağı için çatı izolasyon fiyatları konusunda sabit bir rakamdan söz etmek mümkün değildir.

Çatı izolasyonu yapılacak binanın büyüklüğü, kat sayısı, binanın inşa özelliği sebebiyle taşıyabileceği yük miktarı, bölgenin iklimi ve yağış durumu, binanın yaşı gibi çok farklı kritere göre çatıya hangi izolasyon uygulaması yapılacağı belirlenmelidir. Bunun için öncelikle çatıda bir keşif yapılması şarttır.

Çatı için su, ısı ve ses yalıtımı uygulamalarından hangisinin istendiği belirlendikten sonra, bu işlerin verimli sonuç vermesi için ek uygulamalar da gereklidir. Su tahliye alanları, su dereleri, saçaklar, bacalar ve baca diplerinin de izolasyon işine dahil edilerek konunun bir bütün olarak değerlendirilmesi gerekir. Ayrıca çatının üstünün kapalı yada açık olmasına göre de yapılacak izolasyon farklı özellikte olacaktır. Eğer üstü kapatılmış bir çatı varsa izolasyon uygulamasına çatı örtüsünün de kontrol edilerek yalıtımının yapılması ile başlanmalıdır. Eğer çatı örtüsünde yalıtımı bir süre sonra işlevsiz kılacak hasarlar varsa bunların da düzeltilmesi gerekir. Diğer yandan çatı izolasyonu sadece çatı örtüsü için de yapılabilir. Aynı detaylı değerlendirme ve çalışma bu konuda da gereklidir.

Özetle size çatı izolasyon fiyatları konusunda sabit bir rakam veren firmaların uygulaması doğru değildir. Çatınızı tam anlamıyla izolasyon ile korumaya almak istiyorsanız, öncelikle çatınızda bir keşif yaptırarak tam olarak ne yapılması gerektiği konusunda görüş almanız ve fiyatın buna göre çıkarılmasını istemeniz en doğrusudur.

HİZMETLERİMİZDEN BAZILARI

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHEMEN ARA
web tasarım