ÇATI TADİLATI

ÇATI TADİLATI

ÇATI TADİLATI

Çatı demek binanın en fazla hasar gören ve en çok bakıma ihtiyaç duyan bölümü demektir. Özellikle Türkiye gibi dört mevsimin de yaşandığı ülkelerde her türlü atmosfer olayına maruz kalan çatıların belli dönemlerde elden geçirilmesi, sorunlu yerlerinin onarılması, yenilenmesi gereken yerlerinin yeniden yapılması zorunludur. Çatılar bakım ve onarımlarının ihmali halinde bir süre sonra ciddi sorunlar yaratmaya başlamakta ve çok daha büyük masraflara sebep olmaktadır.

Çatı tadilatı işlerinde taşıyıcı kısımla çatı örtüsü kısmının ayrı ele alınması ve projelendirilmesi gerekir. Yanlış inşa sebebiyle, özellikle taşıyıcı kısmın çatı örtüsü için zayıf kaldığı hallerde yıkılma gibi ciddi tehlikelerle de karşılaşılabilmektedir. Böyle durumda taşıyıcı kısmın yeniden ve yüke uygun şekilde inşa edilmesi en doğrusu olacaktır.

Bunun yanında çatıların inşası esnasında ısı izolasyonu her zaman göz ardı edilir. Binayı yapan firma masraftan kaçınmak için ya izolasyon yapmaz yada ucuz malzeme kullanarak bir süre sonra işe yaramaz izolasyonlar yapar. Bu yüzden ısı kayıplarının yaşanması ve su sızıntıları sıkça görülür. Özellikle ısı kayıpları sebebiyle ödenen enerji faturaları bir süre sonra çatı tadilatı için ödenecek miktarı geçmeye başlar. Yapılması gereken en doğru şey tüm bina sakinlerinin bir araya gelerek çatı tadilatı konusunda ortak bir karar almasıdır.

Ayrıca çatı örtüsünde meydana gelen yıpranmalar, baca dipleri ve su oluklarının zaman içinde deformasyonu sebebiyle çatılar binalar için sorun çıkarmaya ve yaşam kalitesini düşürmeye başlar. Diğer yandan çatılar sebebiyle evlerde görülen sorunlar insan sağlığını olumsuz etkilediği gibi evlerin değerini de düşürmektedir.

Çatı tadilatı ciddiyetle ele alınması, doğru şekilde projelendirilmesi gereken bir iştir. Detaylı ve kapsamlı bir çalışma gerektirir. Tadili gereken yerlerin gözden kaçırılması, ihmal edilmesi veya iş sahibine gereksiz masraf çıkarılması ileride çok daha ciddi sorunlara yol açar. Bizler de çatı ustasıyım diyen herkesin bu piyasada iş almaya çalışarak insanları mağdur ettiğini sıkça duymaktayız. Bu yüzden çalışma prensiplerimiz ve usullerimiz konusunda her türlü bilgiyi almak ve referanslarımızı öğrenmek için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

HİZMETLERİMİZDEN BAZILARI

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonHEMEN ARA
web tasarım