KUŞLUK TAMİRİ

KUŞLUK TAMİRİ

KUŞLUK TAMİRİ

Çatılarda çeşitli amaç ve ihtiyaçlara göre kuşluk yapılmaktadır. Genellikle çatı katının yaşam alanı veya başka bir amaçla kullanılmak istenmesi halinde inşa edilen kuşluklar, çatının ışık alması veya çatıya çıkış için kapı olarak kullanmak amacıyla da inşa edilebilir.

Çatıların belli bölgelerine küçük çatı şekli verilerek yapılan kuşlukların da zaman içinde bakım ve onarımı gerekir. Çatılar gibi belli periyotlarda kontrol edilmesi, gerekli izolasyonun sağlanması, hasar gören yerlerinin tamir edilmesi halinde kuşluklar da uzun yıllar sorunsuz bir şekilde işlevini yerine getirebilir.

Kuşluk tamiri yapılırken sorunun nereden kaynaklandığına dikkat etmek gerekir. Çünkü kuşluklarda görülen sorunlar genellikle çatılarda görülen sorunlara benzer. Ancak pencere veya kapı özelliği de bulunan kuşlukların ayrıca başka problemleri de olabilir. Eğer kuşluk tamiri gerektiren sorun çatının genelinden kaynaklanan bir problem ise tüm çatının birlikte ele alınarak tam anlamıyla bir tamirin yapılması gerekir. Çatı örtüsü ile aynı malzemeden inşa edilen kuşluklarda da çatılarda görülen tahribatın görülmesi normaldir.

Ancak yanlış inşa edilmiş, yanlış malzeme veya eğim uygulanmış kuşlukların çatıdan bağımsız tamiri de gerekebilir. Çünkü çatıların üzerinde çıkıntı şeklinde inşa edilen kuşlukların yapımında dikkat edilmesi gereken en önemli husus eğimin doğru hesaplanması ve doğru malzeme kullanılmasıdır. Bu iki hususun ihmali halinde kuşluğun bir süre sonra sorun çıkarması kaçınılmaz olacaktır.

Kuşluk tamiri yapılırken dikkat edilmesi gereken bir diğer konu ise çatının kalan kısımlarına zarar vermemeye özen gösterilmesidir. Kuşluk tamiri yapayım derken çatıya zarar veren, iskeleti çökerten, ekstra masrafa sebep olan uygulamalar iş sahiplerine zarar verecektir. Bu yüzden özenli ve dikkatli çalışma zorunluluğu kuşluk tamiri için de geçerlidir.

Firmamızda kuşluk yapımı yanında kuşluk tamiri işi de gerçekleştirilmektedir. Çatınıza uygun malzeme ile özel olarak hazırlanan projelere göre uygulanan kuşlukların tamiri işleri de azami özen ve dikkatle yapılmaktadır. Çatı ile ilgili her konuda hizmet verilen firmamızın pratik ve ekonomik uygulamaları ve profesyonel hizmetleri ile çatınızı sorun olmaktan çıkarabilir ve uzun yıllar sağlam ve sorunsuz çatılara sahip olabilirsiniz.

HİZMETLERİMİZDEN BAZILARI

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHEMEN ARA
web tasarım