BACA TAMİRATI

BACA TAMİRATI

BACA TAMİRATI

Çatılar kadar bacalar da binaların önemli bölümleridir. Bacalarda meydana gelen hasar veya deformasyon ciddi sıkıntılara sebep olabilir. Sorunlu bir baca çatıya da, binaya da, bacanın bağlı olduğu dairelere de zarar verir ve istenmeyen neticeler doğmasına sebep olur. Bu sebeple her yıl çatılarla birlikte bacaların da elden geçirilmesi ve tamir edilmesi gerekir.

Baca tamiratı işine bacaların deforme olan sıva veya tuğlalarının yenilenmesi ile başlanır. Eğer sürekli sorun çıkaran ve her yıl bakım isteyen bacalarınız varsa yıkılıp yeniden yapılması en doğrusu olacaktır. Bu durumda çatının genel yapısına uygun malzeme ile yeniden inşa edilerek mermer kapak konulup baca sorunu uzun süreliğine ortadan kaldırılmış olur. Ancak normal bir tamirat söz konusu ise hasarlı kısım onarılır, kırılan yer varsa düzeltilir ve baca kapakları yenilenir. Baca diplerine yalıtım malzemesi uygulanması ve üzerinin alüminyum folyolu membran ile kaplanması da önemlidir.

Bacalar çatılardaki su sızıntılarının en fazla yaşandığı bölgedir. Dip kısımlarındaki izolasyonun doğru şekilde yapılmaması veya yenilenmemesi sebebiyle diplerden ve sıva çatlaklarından sızan sular binaya zarar verir. Dolayısı ile binanın içine sızarak rutubet almasına sebep olurlar. Diğer yandan alüminyum folyo baca izolasyonunu güneş ışınlarının etkisinden korur. -50 ile +50 derece arasındaki sıcaklılara dayanıklı olarak üretilen bu malzemeler ile baca dipleri dayanıklı hale getirilir. İzolasyonların 50 cm genişlikte yapılması en uygun olan ölçüdür.

Binanızın çatı tamir ve onarımı yapılacaksa bununla birlikte baca tamiratı da yapılır. Ancak çatınızın tamirata ihtiyacı yok sorun sadece bacalarınızdan kaynaklanıyorsa bacalarınız için de ayrıca bir tamirat işlemi gerçekleştirilebilir. Baca tamiratı hizmeti veren firmamızda sorununuzun büyük veya küçük olduğuna bakılmaksızın bacanızın tamiratı gerçekleştirilir.

Öncelikle bacadaki sorunun kaynağı bulunur ve buna uygun çözümler size sunulur. Uygun gördüğünüz şekilde ve malzemeler ile çatlayan sıvaların yeniden yapılması, bacanın dışının boyanması, baca kapaklarının yenilenmesi, baca diplerinin elden geçirilerek alüminyum folyolu izolasyon malzemesi ile kaplanması veya değişik baca yapılarına uygun farklı şekillerde tamirat hizmeti verilmesi konusunda tecrübeli ustalarımız ile hizmetinizdeyiz.

HİZMETLERİMİZDEN BAZILARI

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHEMEN ARA
web tasarım