Teras Çatı Ustası

Teras Çatı Ustası

Teras Çatı Ustası

Teras çatı ustası ile terasınızı istediğiniz gibi kullanın. Teraslar genellikle apartmanın son katında olan ama karşımıza ara katlarda da çıkabilir. Teraslar genellikle çatı ile karıştırır. Çatıdan farklı olan terasların bu şekilde algılanması mühendislik algısıdır.

Teras Kullanım Alanları

Teraslar genellikle büyük balkonlar olarak algılanmaktadır. Teraslar geniş alanları ile konfor sağlar. Ev sahibi olmak isteyen insanların büyük çoğunluğu teraslı daire almak ister. Terasların kullanım şekilleri kişisel özellerine göre değişmektedir.  Genellikle ısı yalıtımı sağlamak için kapalı teras kullanımı sağlanmaktadır. Terasları kapatmak için genellikle hem çatı bilgisi hem de kapatma yöntemleri hakkında bilgili ustalar olması gerekmektedir. Ayrıca terası kapatma işleminde kullanılacak malzemeler genellikle yerel yönetimler tarafından belirli kurallara uygun olması lazım. Bu bilgilere hâkim teras çatı ustası bulmak epey zordur. Firmamız bu konuda kendisi güvenmektedir.

Terasları kapatarak ısı yalıtımı sağlandığı gibi kış bahçesi tarzında dizayn ederek güzel zamanlar geçirmek için ortam hazırlanmış olunur.  Özellikle açılır kapanır sistem ile yapılan teras kapatmaları yazın ferah bir ortam oluştururken aynı zamanda kış güzel bir kış bahçesi oluşturursunuz.

Kapalı teras sistemleri genellikle sorunları hava koşullarına uygun yalıtım malzemelerinin kullanılmasıdır. Rüzgâr ve yağmur gibi hava olaylarının içeri girmesi terasların kullanımını zorlaştırır.

Teras kapatma sistemi olarak genellikle ahşap, kiremit, plastik yapı malzemesi tercih edilir. Cam teras uygulaması son yıllarda çok fazla kullanımı artan ve talep alan yöntemlerden biridir. Cam teras temizliği ve konforu açısından çok kolaydır. Ayrıca estetik bir görünüm sağlar. Lakin dayanıklı malzeme ve uygun montelenme işlemi uygulanmazsa sıkıntı kullanımı oldukça zordur. Teras çatı ustaları çatı ile terası uygun koşullarda birleştirir. Özellikle çatı katında bulunan terasların kapatma işlemleri sırasında çatı yapılması gerekebilir. Teras çatıları normal çatılar gibi dayanıklı ve sağlam olmalıdır. Sızıntı ve rutubet yapmamaları lazımdır. Teras çatıları sadece malzeme olarak değil kot farkından dolayı dikkatli yapılması lazımdır. Isı yalıtımı ve ses yalıtımı konusunda özen gösterilmesi gerekmektedir. İşini iyi bilen bir usta ile çalışırsanız bu tarz sorunlarla uğraşmak zorunda kalmazsınız.

 

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHEMEN ARA
web tasarım