Çatı izolasyon sistemleri, çatıların hava koşullarının olumsuz etkilerinden korumak ve bu etkilerin bina içerisine girmesine engel olmak amacıyla gerçekleştirilen inşaat yöntemleridir.

Çatılar ister üstü kapalı olsun ister teras çatı olarak kullanılsın, atmosfer olaylarına karşı en savunmasız alanlardır. Yağmurun, karın, rüzgarın, güneşin tüm etkilerine açık alanlar olan çatılarda zaman içinde meydana gelen yıpranmaların da etkisi ile başlayan sorunlar bir süre sonra tüm binayı etkilemeye başlar. Özellikle ısı kayıpları sebebiyle binalardaki ısınma veya soğutma faaliyeti çok ciddi maliyetler yaratmaktadır. Kışın soğuktan yazın ise sıcaktan dolayı insanlar evlerinde istedikleri konforu yakalayamadıkları için çözüm yılları aramaya başlarlar.

Çatılar sebebiyle binalarda yaşanan problemlerin en önemlilerinden biri de su sızıntılarıdır. Su bulduğu her alana sızarak önüne gelen her şeyi yıpratma özelliği olan bir maddedir. En ufak boşluktan girmeye başlayan su, bir süre sonra tüm kanallara sızarak veya kendine yeni kanallar oluşturarak bina içlerine kadar sirayet eder. Diğer yandan su sebebiyle evlerde rutubet ve küf oluşur. Rutubet te evlerin ısınmamasının en önemli sebeplerinden biridir. Rutubetin olumsuz etkilerini ortadan kaldırmak için evlerin daha fazla ısınması gerektiğine inanan insanlar çok daha fazla enerji kullanarak bu açığı kapatmaya çalışırlar.

Bu tür problemlerin tamamının önüne geçmek, gereksiz masrafları önlemek ve daha kaliteli bir hayat yaşamak için yapılması gereken en pratik şey çatılarda yalıtım yaptırmaktır. Çatı izolasyon sistemleri, çatılarda ısı ve sudan kaynaklanan sorunların ortadan kaldırılması için geliştirilmiş özel yöntemlerdir. Çatı izolasyon sistemleri ile suyun zararlı etkisinden evlerinizi ve binalarınızı korunmak ve enerji harcamalarını azaltmak mümkündür.

Çatı izolasyon sistemleri, çatılardan beklenen faydanın sağlanması ve binaların uzun yıllar sağlam kalması için gerçekleştirilen yöntemlerin genel ismidir. Çok çeşitli ürünlerle ve çok sayıda farklı teknikle gerçekleştirilen bu işlem, alanında uzman kişiler tarafından yapılmalıdır. Bu hem işlemin sorunsuz ve mükemmel olmasını hem de kendisinden beklenen faydanın en üst seviyeye çıkmasını sağlayacaktır.

Her türlü yalıtım konusunda sektörün aranan isimlerinden biri olan firmamızın çatı izolasyon sistemleri hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçiniz.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHEMEN ARA
web tasarım