ÜMRANİYE ÇATI AKTARMA

ÜMRANİYE ÇATI AKTARMA

ÜMRANİYE ÇATI AKTARMA

            Ümraniye çatı aktarma işleriniz için bir çatı aktarma firması arıyorsanız, doğru satırları okuyorsunuz.

Çatı aktarmanın, kiremit örtülü çatılarda en geç 2 yılda bir yenilenmesi gereklidir. İhmali halinde meydana gelen hasarlardan dolayı su sızıntılarının ısı kayıplarının görüldüğü bilinir. Kış rüzgarı ve yağışların etkisiyle yerlerinden kayan veya hasar gören kiremitler ile kiremitler arasındaki harcın hasar görmesi sonucunda binalarda meydana gelen sorunlar zaman içinde büyür. Uzun süreli ihmal edilmiş kiremit çatılarda çökme veya koparak düşme gibi problemler de ortaya çıkar. Bu sebeple kiremit örtüye sahip çatıların birkaç yılda bir aktarılması önem taşır.

Çatı aktarma işine, belli bir noktadan kiremit örtünün toplanması ile başlanır. Sistematik ve sıralı şekilde toplanan kiremitlerin arasından hasarlı veya kullanılamaz hale gelenler ayrılır. Sağlam olan kiremitler belli bir yere toplanır. Alandan hasarlı kiremitlerin uzaklaştırılmasından sonra kiremit altı örtüsü kontrol edilmelidir. Kiremitlerin altına serilen ve su sızıntısı, ısı kaybı ve kiremitlerin kaymasını engelleyen bu eleman da tıpkı kiremitler gibi kış koşullarından etkilenir. Kiremit altı örtüsünün her çatı aktarmada değiştirilmesi gerekir.

Çatı aktarma işinde dikkat edilmesi gereken bir diğer konu ise çatı iskeletidir. Genellikle ahşap merteklerden oluşturulan çatı iskeleti, ağacın zaman içinde yıpranması sebebiyle hasar görebilir. Değiştirilmesi gereken iskelet kısımlarının ihmali halinde kırılmalar ve çökmeler yaşanması muhtemeldir. Eğer binanın betonarme yapısı taşımaya müsaitse ve yıpranmış çatı iskeleti varsa, metal konstrüksiyon iskelet sistemi kurulması daha uygundur. Böylece sonraki çatı aktarma işlemlerinde sadece kiremit ve kiremit altı örtünün değiştirilmesi yeterli olacaktır.

Ümraniye çatı aktarma işlerinde uzmanlık ve kalite arıyorsanız, sürekli çalışacağınız güveneceğiniz bir çatı firmasına ihtiyacınız varsa hizmetinizdeyiz. Profesyonel şekilde çatı aktarma uygulamalarımız yanında izolasyon işlemleri de yapmaktayız. Eğer ısı ve su yalıtımına da ihtiyacınız varsa, bunun çatı aktarma ile birlikte yapılması çok daha sağlıklı olacaktır.

Ümraniye çatı aktarma hizmetlerimiz ile binalarını korumaya alan ve sorunsuz çatılar altında yaşayan müşterilerimiz arasında sizleri de görmekten büyük mutluluk duyacağız. Bunun için size bir telefon kadar uzağız.

ÜMRANİYE’DE HİZMET VERDİĞİMİZ BÖLGELER

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHEMEN ARA
web tasarım