Poliüretan su yalıtımı, poliüretan bazlı malzemelerle gerçekleştirilen bina su yalıtım uygulamasıdır. Poliüretan dayanıklı yapısı, uygulama kolaylığı, her alanda kullanılabilir niteliği, ucuz ve kolay bulunan bir malzeme olması gibi sebeplerle inşaat sektöründe en çok tercih edilen ürünler arasında yer alır. Bunun yanında poliüretan malzemelerle bir binanın dış dünyanın olumsuz koşullarından ve iç aksamdaki sorunlardan kurtarılması ve korunması mümkün olmaktadır.

Sert köpük malzeme olarak kullanılan poliüretan yalıtım malzemeleri, en üst seviyede sağladığı yalıtım ile en çok tercih edilen yalıtım malzemeleri arasında yer almaktadır. Su, ısı ve ses yalıtımı için üretilen çeşitli poliüretan malzemeler ile %60’ın üstünde enerji tasarrufu yapmak ta mümkündür.

Poliüretan su yalıtımı, binaların suya maruz kalan alanlarında poliüretan içerikli malzemelerle izolasyon yapılmasıdır. İçeriği sebebiyle benzer ürünlerin tamamından daha dayanıklı ve nitelikli olması tercih edilmesinde büyük rol oynar. Çatıdan temele, dış cepheden balkona her türlü yalıtım uygulaması için poliüretan ürünler kullanılmaktadır.

Kış koşullarının ağır yaşandığı, özellikle yağışın çok görüldüğü şehirlerde su yalıtımı ekstra değil bir zarurettir. Çünkü suyun bina dışı ve içinde yarattığı tahribat hem yaşam kalitesini düşürerek sağlık sorunlarına yol açmakta, hem de binalarda tahribat yaratmaktadır. Su sebebiyle hasar görmüş bir evin değer kaybı yaşayacağı da açıktır. Çünkü kimse su sebebiyle hasar görmüş veya rutubetli bir binada ve evde yaşamak istemez. Dolayısı ile de evlerinizin veya mülklerinizin değeri düşer.

Poliüretan su yalıtımı ile binalarınızı içten ve dıştan korumaya almanız mümkündür. Binanızın özelliği, ihtiyaçları ile bölgenin yağış durumu ve en fazla yağış alan kısımların dikkate alınarak en doğru malzeme ile gerçekleştirilecek yalıtımla binalarınızı çok uzun zaman her türlü olumsuz koşula karşı korumaya almanız ve gereksiz masraflardan kurtulmanız mümkün olmaktadır.

Binanızın su ile temas eden, suya maruz kalan kısımlarını korumaya almak için iyi bir tercih olan poliüretan su yalıtımı hakkında bilgi almak ve uygulama detaylarını öğrenmek için bizi arayabilirsiniz. Keşif ve proje uygulamalarımız ile poliüretan su yalıtımı konusunda daima hizmetinizdeyiz.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHEMEN ARA
web tasarım