Su izolasyonu fiyatları; uygulama yapılacak alana, işin niteliğine, ihtiyaca, binanın özellikleri ve yaşına, kullanılacak malzemeye bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Su izolasyonu fiyatları konusunda her firma farklı fiyatlarla karşınıza çıkar. Hepsi en iyisi olduklarını ve en kaliteli malzemelerle çalıştıklarını iddia ederler. Bu iddiaların bir kısmı doğru olabilir. Ancak ne yazık ki her sektörde olduğu gibi bizim sektörümüzde de çürük elmalar çıkmakta, işi bilmeyen kişileri istihdam ederek, en ucuz malzemeyi kullanarak ve yeniden sorun çıksın diye özellikle eksik ve yanlış uygulama yaparak vatandaşları suiistimal etmektedir. Ne yazık ki böyle kişilerle ilgili şikayetler üzerine devletin gerekli yaptırımları uygulamasını beklemekten başka yapabileceğimiz bir şey yok.

Ancak iş sahiplerinin bu anlamda yapabilecekleri ve yapmaları gereken şey iyi bir araştırma yapmak olacaktır. Ülkemizde herkes her şeyi istediği fiyattan satmakta veya pazarlamaktadır. Aynı durum hizmet sektörü için de geçerli. Aynı işi aynı malzemelerle ve aynı sürede yapacak iki firma birbirinden çok farklı rakamlarla teklif sunabilirler. Bu yüzden önceliğiniz ihtiyacınız olan yalıtımın ne olduğunu belirlemek olacaktır. Eğer sorunun nereden kaynaklandığını tam olarak belirleyemiyorsanız, bu konuda işin uzmanı bir firmadan keşif yardımı alabilirsiniz.

Sorun tespit edildikten sonra uygulanacak yöntem ve kullanılacak malzeme ile işçilik ücretleri toplamı konusunda bir teklif almalısınız. Kullanılacağı söylenen malzemelerin perakende fiyatları hakkında kısa bir araştırma yapmak fikir sahibi olmanıza yardımcı olacaktır. İşçilik ve işin süresini de bu rakamlara ekleyerek tahmini bir rakamı oluşturduktan sonra yapmanız gereken bir iş daha vardır. Bu da su izolasyonu konusunda referansları sağlam bir firma bulmaktır. Bu konuda çevrenizden yardım alabileceğiniz gibi internette de bir araştırma yapabilir, firmalarla görüşerek seçenekleri azaltabilirsiniz. Anlaşma sağladığınız firma ile işin süresi, kapasitesi, uygulamanın içeriği ve kullanılacak malzemelerle ilgili mutabakat sağladıktan sonra işinizi teslim edebilirsiniz.

Su izolasyonu fiyatları piyasada değişken ve afaki bir seyir gösterir. Ama kaliteyi çok ucuza bulamayacağınızı da bilmeniz gerekir. Çok uygun fiyatlı bir hizmetin içeriğini de sorgulamanız can sıkıcı sonuçlar yaşamanıza engel olacaktır.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHEMEN ARA
web tasarım