ASANSÖR KULESİ YAPIMI

ASANSÖR KULESİ YAPIMI

Asansör İngilizce’de “elevator” olarak adlandırılır. Genel olarak dikey olarak hareket eden ve mekanik bir araç yardımı ile hareket eden taşıyıcılardır. Dilimize geçen “asansör” kelimesi Fransızca “ascenseur”  dan alınmıştır. Tarih boyunca farklı tarz ve şekillerde kullanılan asansörler, zaman içinde teknolojinin ve mühendisliğin de gelişmesi ile bugünkü halini almıştır. Çok farklı amaçlarla kullanılan asansörlerin genel prensibi taşıma ve kaldırma üzerine kuruludur.

Çok katlı binaların çoğaldığı günümüzde asansörler binaların vazgeçilmez ve zaruri bölümleri halini almıştır. Artık Dünya’nın her yerinde artan çok katlı binalarla birlikte asansörler de günlük hayatın vazgeçilmezleri arasında yerini aldı. Hatta çoğu ülkede belli bir katın üzerindeki binalarda asansör bulundurulması zorunlu hale getirilmiş durumda. Diğer yandan sadece binalarda değil başka yapılarda da asansör kullanılması hem zaruri hem gerekli hale gelmiştir.

Asansörler hizmet amaçlarına göre kişi, yük, sahne, araç, tekne, engelli, uçak asansörleri gibi çeşitlere ayrılmaktadır. Bu tür asansörlerde kabinlerin dayanıklı ve kaliteli olmasının yanı sıra şık olması da amaçlanır. Kabin duvarları paslanmaz çelikten, tavan ise alüminyum, paslanmaz çelik veya galvaniz malzemeden imal edilir. Zeminler granit, mermer, pvc veya seramikten oluşur. İniş çıkışı sağlayan kat düğmeleri de asansörden asansöre farklılık gösterir.

Bazı binaların eski olması sebebiyle mevcut projelerinde asansör bulunmaz. Ancak bina sahiplerinin zaman içinde değişen talep ve ihtiyaçları sonucunda asansör yapımına karar verilebilir. Bu gibi durumlarda binaya hasar vermeden asansör bölümü inşa edilmesi ve bunun için de öncelikle bir asansör kulesi yapımı gerekir. Asansör kulesi adı verilen bu bölüm genellikle binaların dışına kurulan bir platform ile inşa edilerek gerçekleştirilir. İçinde asansör makinesinin güvenle hareket edebileceği ve dış çevrenin zararı etkilerinden koruyacak asansör kulesi yapımı, en az asansörün kendisi kadar önemli bir iştir.

Mevcut projesinde asansör olmayan binaların asansör kulesi yapımı işinde de faaliyet gösteren firmamız, ihtiyacınıza ve kurulacak olan asansör projesine uygun şekilde asansör kulesi inşası gerçekleştirmektedir. Binadaki kat sayısı ve kullanılacak asansörün niteliklerine uygun şekilde oluşturduğumuz projemiz ile sizleri asansörünüzü güvenli şekilde kurarak kullanabileceğiniz asansör kulesi yapımı hizmetimiz ile buluşturuyoruz.

HİZMETLERİMİZDEN BAZILARI

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHEMEN ARA
web tasarım