ASANSÖR KULESİ İZOLASYONU

ASANSÖR KULESİ İZOLASYONU

ASANSÖR KULESİ İZOLASYONU

Çok katlı binaların vazgeçilmez bölümü olan asansörler gerek sürekli çalışmaları gerekse mekanikleri gereği düzenli olarak bakım ve onarım gerektirirler. Bakımları ihmal edilen asansörlerle ilgili yaşanan can sıkıcı olaylar herkesçe bilinir. Ancak diğer yandan asansörleri can sıkıcı hale getiren bir diğer konu çalışırken çıkardıkları seslerdir. Özellikle asansör boşluğuna bitişik duvarı olan dairelerde yaşayanlar için rahatsızlık verici düzeye varan asansör gürültüsü uykusuz geceler geçirilmesine dahi sebep olabilir.

Asansörler çalışırken çıkan sesler aynı zamanda asansörü kullanan insanlar için de endişe ve gerginliğe sebep olmaktadır. Bu yüzden ses izolasyonu asansörler için de vazgeçilmez ve zaruri bir ihtiyaçtır.

Asansörlerin çıkardığı seslerden kurtulmanın en pratik yolu asansör kulesi izolasyonu işlemidir. Çünkü dar bir alanda oluşan sesin bir kısmı duvarlara çarparak geri döner, bir kısmı duvar tarafından emilir. Kalan kısım ise duvarı geçerek asansör alanının dışına yansır. Bu yüzden sorun çıkaran ve çıkardığı ses sebebiyle insanları rahatsız eden asansörler için izolasyon işlemi en iyi uygulamadır.

Asansörler işlevi gereği sürekli kullanılan ve güvenli olması gereken cihazlardır. Asansör kulesi izolasyonu yapılırken dikkat edilmesi gereken en öneli konu, asansörün işlevine ve güvenliğine etki etmeyecek çözümler bulmaktır. Asansör kulesi izolasyonu uygulamasında asansörün özelliği, asansör boşluğunun büyüklüğü, binadaki kat sayısı ve tabi ki bina sakinlerinin bu iş için ayırabilecekleri bütçe önem taşır. İzolasyon için farklı kalitede ve nitelikte malzemeler bulunmakla birlikte asansörün çıkardığı ses düzeyi de seçilecek malzemenin belirlenmesinde önemlidir.

İzolasyon işleminde genellikle bariyerli süngerler kullanılır. Akustik sünger de denilen bu yalıtım malzemesinin firexpan, bondex, rebounded, echobone gibi farklı çeşitleri vardır. Asansör kuleleri için en verimli sonuç bu tür sünger yalıtım malzemeleri ile sağlanmaktadır.

Uzun yıllardır her türlü inşai yalıtım hizmeti sunulan firmamızda asansör kulesi izolasyonu uygulaması da yapılmaktadır. Asansörünüzün özelliği, yeniliği, büyüklüğü ve binadaki kat sayısı bizim için önem taşımaz. Sizin için en uygun yalıtım malzemesi ile kısa sürede asansör kulesi izolasyonu uygulamasını gerçekleştirerek, evinizde veya işyerinizde daha yaşanabilir ve gürültüsüz ortamlar yaratmaya uğraşıyoruz.

HİZMETLERİMİZDEN BAZILARI

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHEMEN ARA
web tasarım