ÇATI İSKELETİ YAPIMI

ÇATI İSKELETİ YAPIMI

ÇATI İSKELETİ YAPIMI

             Çatı iskeleti, üzerine çatı örtüsünün ve baca gibi diğer yapıların oturtulduğu kısmın temelini oluşturur. Yani çatı iskeleti çatının temelidir demek yanlış olmaz. Ülkemizde çatı iskeletleri genellikle ahşap malzeme kullanılarak yapılır. Ancak farklı mimari tarzda ve farklı materyallerle yapılan binalarda farklı türde çatı iskeletleri de görülmektedir. Sıfırdan çatı iskeleti yapımı yanında yanlış şekilde inşa edilen veya sonradan sorun çıkaran çatı iskeletlerinin onarılması da ayrı bir iş ve uzmanlık gerektirir.

Genellikle binanın inşasında kullanılmayan, mukavemeti az veya sorunlu tahtalardan yapılan çatı iskeletleri haliyle bir süre sonra sorun çıkarmaya başlar. Ne yazık ki ülkemizde çatılara binaların inşasına gösterin özenin yarısı bile gösterilmemektedir. Bu yüzden de çatılar kısa bir süre sonra bina için sorun yaratmaya başlar.

Eğer çatısız bir binada yaşıyorsanız bu sebeple sorun yaşamanız normaldir. Ülkemizin iklim koşulları dikkate alındığında kışın kar ve yağmurun, yazın güneşin olumsuz etkileri en fazla çatılarda hissedilir. Bu da binanın tamamına olumsuz şekilde yansımakta ve bina sakinleri için sorun olmaktadır. Böyle binalarda yapılması gereken en doğru şey maddi külfetine katlanarak çatı yapmaktır. İyi şekilde inşa edilmiş bir çatı binanızın uzun yıllar sağlam ve sağlıklı kalmasını sağlayacağı gibi enerji kayıplarının da önüne geçer.

Çatısız binalarda çatı iskeleti yapımı konusunda profesyonel çözüm arıyorsanız doğru adrestesiniz. Sıfırdan çatı kurulumu konusunda uzun yıllardır hizmet verilen firmamızda her büyüklükte ve türde binaya uygun projelendirmeyle çatı iskeleti ve çatı inşası yapmaktayız. Zaman içinde yıpranan veya kullanılamaz hale gelen çatı iskeletlerinizin yenilenmesi veya onarılması konusunda da çözümler üretmekte ve çatı iskeletinizi ilk günkü gibi teslim etmekteyiz. Müşterilerimizin bütçesine uygun malzemeler ve projelerle çatı iskeleti yapımı hizmeti veren firmamızın uzman personeli, malzeme çeşitliliği, alet ve ekipman zenginliği, iş güvenliği konusunda gösterdiği hassasiyet, piyasada haklı bir isim yapmamızı sağlamıştır. Bugüne kadar yüzlerce binanın çatı iskeleti yapımı işine imza atan firmamızın ekonomik ve hızlı hizmetlerinden faydalanmak için bize ulaşmanız yeterli. Gelelim siz de altında huzur ve mutlulukla yaşayabileceğiniz çatılar inşa edelim.

HİZMETLERİMİZDEN BAZILARI

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHEMEN ARA
web tasarım