Çatı izolasyon boyası, çatı yalıtım uygulamalarını güçlendirmek ve dayanıklılığını artırmak için kullanılan özel kimyasal içerikli boyalardır.

Bugün için yalıtım malzemeleri, içerisinde boşlukların bulunduğu, bu boşluklar sayesinde yalıtkanlık sağlayarak enerji akışını zorlaştıran türde kimyasal içerik ile üretilmektedir. Çatı izolasyon boyası da bu sistem ile üretilen yalıtım malzemelerindendir.

Çatı izolasyon boyası, dış cephe mantolamalarında ve ısı yalıtım işlerinde kullanılan benzerleri ile aynı özellikleri taşır. Ancak çatı izolasyon boyası benzerlerinden farklı olarak daha güçlü bir yalıtım sağlar. Düşük ısı iletkenliği ve yüksek performansı ile ısı ve su yalıtımını aynı anda yerine getirir. Çatılardan kaynaklanan enerji kayıplarını ve su sızıntılarını önleyerek ısı kayıp ve kazançlarının önüne geçer. Kullanıldığı çatılarda %40’tan fazla enerji tasarrufu sağlayan çatı izolasyon boyası ile çatı yalıtımı konusunda tam bir güvenlik sağlamak mümkün olmaktadır. Hangi yüzeye uygulanırsa uygulansın o yüzeyin ısısını o cephede tutar. Dolayısı ile çatı yüzeyine uygulanan çatı izolasyon boyası dış dünyanın hem sıcak hem de soğuk havasını bina dışında tutarak ısı dengeleyici özellik gösterir.

Bu boyalar yüksek performans sağlayan, düşük ısı iletkenliği özelliği olan, güneş enerjisinin yüksek düzeyde soğurarak evlerin yazın ısınmasını önleyen, kışın soğuk havayı dışarıda tutarak enerji kayıplarına engel olan özelliktedir. Ayrıca su buharı geçirgenliği sayesinde nefes alan ortamlar yaratır, özel vakumlu mikro kürecikleri enerji iletimini engellediğinden benzer ürünlerden çok daha yüksek performans gösterir. Çevre dostu ve ekonomik özellikleri sebebiyle son yılların en gözde ve talep gören yalıtım uygulamaları arasındadır.

Çatı izolasyon boyası uygulanmadan önce tüm yüzeyin temizlenmesi ve pürüzsüz hale getirilmesi gerekir. Boya iki veya üç kat uygulanmalı ve uygulama katları arasında en az 2 saat zaman bulunmalıdır. Uygulama bitirildikten sonra bir gün kadar çatı üzerinde dolaşılmaması, malzemenin tamamen kuruması beklenmelidir.

             Firmamızın yalıtım uygulamaları arasında yer alan çatı izolasyon boyaları ile siz de pratik ve zahmetsizce çatı yalıtımı sağlayabilirsiniz. En kaliteli ürünlerle ve uzman ekibimizle sizin çatınızda da yalıtım uygulamaları yapmaktan mutluluk duyarız.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHEMEN ARA
web tasarım