ÇATI USTASI KİMDİR ?

ÇATI USTASI KİMDİR

ÇATI USTASI KİMDİR

          Ustalık diploma veya belgelerle edinilebilen bir sıfat değildir. Bir işin ustası demek, o işle ilgili her türlü detay ve bilgiye sahip kişi demektir. Usta olmak için kişinin yıllarca aynı konuda çalışmış ve çevresi tarafından yaptığı işlerin kusursuz olduğuna dair kesin kanaat oluşmuş olması gerekir.

Çatı konusunda usta olmak için sıfırdan çatı yapımını bilmek, bir çatıya bakar bakmaz eksiğini ve sorununu anlayarak en pratik çözümü sunabilmek, değişen çatı malzemeleri hakkında bilgiye sahip olmak, her türlü çatı malzemesi ile çalışma konusunda kendini yetiştirmek gerekir. Örneğin, sadece kiremitle çalışmayı bilen birine çatı ustası demek mümkün değildir. Çatı ustası kendisine gösterilen çatıda istenilen malzeme ile her türlü uygulamayı gerçekleştirebilen ve anahtar teslimi iş yapabilen kişidir.

Ne yazık ki eline çekiç ve çivi alabilen herkes kendisine çatı ustası demektedir. Bu durum insanlarda güvensizlik ve önyargıya ve işini hakkıyla yapan kişilerin de aynı kategoride değerlendirilmesine sebep olmaktadır. Bu yüzden çatınız için bir usta arayışınız varsa, öncelikle o kişinin daha önceki hizmetleri hakkında bilgi edinmeniz ve referanslarını sormanız gerekir. Bir çatı ustasının gerçekten sizin aradığınız kişi olup olmadığını anlamak için yaptığı işleri görmeniz ve iş sahibinden bilgi almanız en doğrusu olacaktır.

Sektördeki bu sıkıntıların farkında olduğumuz için ustalarımızı en iyilerin arasından seçtik. Biz mazeret değil çözüm üretene usta diyoruz. Bir işe başladığı zaman kusursuz şekilde teslim edecek ve çatının sorunu ne olursa olsun çözecek insanlarla çalışıyoruz. Diğer yandan en tehlikeli işlerden biri olan çatı yapım ve uygulamaları konusunda iş güvenliği hakkında bilgi ve tecrübe sahibi ustaları tercih ediyoruz. Ustalarımız teknolojik ve mekanik aletleri kullanma konusunda sorun yaşamayan ve gelişmeleri takip ederek kendini yetiştiren insanlardır.

Çatı ustası kimdir denildiğinde, kimsenin yapamayacağı işi yapabilen ve hiçbir şekilde düzelmez denilen çatıyı yoktan var eden kişi anlaşılmalıdır.  Çatı ustası çözüm üretmelidir, bahanelerle ek masraflar yaratmamalıdır, aile mahremiyetine saygı göstermelidir, çevreye zarar vermemelidir. Herkes kendine çatı ustası diyebilir ancak herkes çatı ustası olamaz.

HİZMETLERİMİZDEN BAZILARI

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHEMEN ARA
web tasarım