ÇATI KAPLAMA FİYATLARI

ÇATI KAPLAMA FİYATLARI

ÇATI KAPLAMA FİYATLARI

               Çatı kaplama fiyatları, kaplanacak çatı alanı ve kullanılacak malzemeye göre belirlenir. Diğer yandan her malzeme ile her şekilde çatı yapılamaz. Bazı ürünler ancak belli bir proje ile uygulanabilmektedir. Bu yüzden binanın yüksekliği, kat sayısı, inşa malzemesi, yük taşıma kapasitesi, istenilen çatı yüksekliği, çatının alanı, mimari tarz ve kullanılmak istenen malzeme çatı kaplama fiyatları için en önemli kriterlerdir. Ayrıca çatının kaplanması ile beklenen faydanın ne olduğunun da göz önünde bulundurularak proje hazırlanması en doğrusu olacaktır.

Çatı kaplama işlemi yapılmadan önce yukarıda belirttiğimiz kriterler tek tek gözden geçirildikten sonra en uygun şekille hazırlanmış proje ile çalışmaya başlanır. Eğer müşteri çatı kaplama ile birlikte yalıtım uygulaması da istiyorsa bu hususun da göz önünde bulundurulması ve buna göre çalışılması gerekir.

Piyasada son yıllarda çıkan çok çeşitli çatı kaplama ürünleri bulunmaktadır. Ancak bu ürünlerin hepsi her çatıya uygulanabilir özellikte değildir. Örneğin çok rüzgar alan bölgelerde mukavemeti daha yüksek ve daha ağır malzemelerin kullanılması daha doğru olacaktır. Ayrıca sadece su geçirmezliği değil, ısı yalıtımı konusunda da profesyonel bir uygulama ile çatı kaplamasının hem su hem de ısı yalıtımı konusunda verimli şekilde inşa edilmesi mümkündür.

Çatı kaplama yapılırken baca ve su dereleri gibi kısımların da dikkatle ele alınması ve çatı kaplama malzemesi ile tam bir yalıtım sağlayacak şekilde bütünleştirilmesi gerekir. Aksi takdirde bu alanlardan çatı zeminine sızan sular bir süre sonra rutubet ve ısı kayıplarına sebep olacak ve binanın betonarme yapısı zarar görecektir.

Çatı kaplama fiyatları tüm bu kriterler birlikte değerlendirilerek hazırlanacak projeye göre belirlenir. Bu konuda tek fiyat vermek mümkün değildir. Tıpkı evler gibi çatılar da kendine özeldir. Hem nasıl bir çatı olduğu hem de sizin beklentinizin ne olduğuna göre ortaya bir iş çıkarılmalıdır. Bu yüzden tüm detayları dikkatle değerlendirmek ve en doğru uygulamayı gerçekleştirmek gerekir. Bu anlamda yapmanız gereken ise çatı kaplama konusunda uzmanlaşmış bir firma ile anlaşarak çatınızı emanet etmek olacaktır.

HİZMETLERİMİZDEN BAZILARI

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHEMEN ARA
web tasarım