Enjeksiyon su yalıtımı, su izolasyonu uygulamalarında ileri seviye bir tekniktir. Su tesisatı olan her türlü binada su sızıntıları görülür. Eski binalarda tesisat yıpranması, yeni binalarda ise kötü tesisat uygulamaları veya yetersiz yalıtımlar sebebiyle su sızıntıları ve sudan kaynaklanan problemler görülür. Enjeksiyon su yalıtımı henüz çok fazla kişi tarafından bilinmeyen yeni bir uygulamadır.

Enjeksiyon su yalıtımı, betonarme binalarda çıplak gözle fark edilmeyen veya kapalı kısımlarda kalan kılcal çatlaklardan sızan suların akışını engellemek için polimer malzemelerle yapılan yalıtım uygulamasıdır. Bu çatlaklara sıkılan malzeme bir süre sonra 40 kata kadar genişleyerek boşluğu doldurur. Bu malzemelerin özelliği su geldikçe genleşerek çatlakta suyun geçeceği hiçbir alan bırakmamasıdır. Bu sayede yüzeye çıkan suyun akışı engellenmiş olur.

Enjeksiyon su yalıtımının doğru şekilde yapılması ve kendisinden beklenen işlevi yerine getirebilmesi için asıl önemli olan beton yapıdaki bu ince çatlakları bulmaktır. Çünkü su sızıntıları farklı sebeplerden de kaynaklanabilir. Enjeksiyon su yalıtımı ise sadece çok ince, kılcal çatlara uygulanabilen bir yöntemdir. Ve beklenen faydanın sağlanması için özellikle kış mevsiminde yapılması gerekir.

Tek seferde uygulanması, sorunsuz bir kapatma sağlaması, zaman içinde özelliğini yitirmemesi ve hava şartlarından etkilenmemesi gibi pek çok avantajı olan bu yalıtım yöntemi ile en ufak çatlakların bile kapatılması ve su yalıtımının kusursuz hale getirilmesi mümkün olmaktadır. Özellikle su sızıntıları konusunda dıştan uygulama yapılamayan binalarda kesin ve etkili bir yöntemdir. İleri seviyede izolasyon sağlar.

Enjeksiyon su yalıtımı, su sızıntıları sebebiyle binaların yaşadığı sorunlara bulunan genel yalıtım çözümlerinden sonuç alınamaması veya diğer yalıtım uygulamalarının güçlendirilmesi için gerçekleştirilen bir yöntemdir. Böylece binalarda gözle görülemeyen ince çatlakların zaman içinde büyüyerek daha ciddi sorun hale gelmesini engellenir. Daha büyük tadilatlara gerek kalmadan su yalıtım uygulamasını mükemmel hale getirir. Enjeksiyon su yalıtımı ile su yalıtımı konusunda binanızda tam bir güvenlik sağlamak mümkündür.

Firmamızın faaliyet konuları arasında da yer alan enjeksiyon su yalıtımı hizmetimiz ile yalıtım uygulamalarınızı güçlendirebilir, beklenmeyen su sorunlarının önüne geçebilirsiniz.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHEMEN ARA
web tasarım