ÇATI İZOLASYON ŞİRKETİ

ÇATI İZOLASYON ŞİRKETİ

ÇATI İZOLASYON ŞİRKETİ

             Çatı izolasyon şirketi denilince akla sadece çatı yalıtım işleri yapan firmalar gelmemelidir. Çünkü iyi bir çatı firması, sıfırdan çatı yapımı dahil, çatı ile ilgili her konuda faaliyet gösterir. Çatı izolasyonu ise bu işlerin sadece bir bölümüdür.

Çatı işleri, çatı inşasından su oluğu yapımına kadar geniş bir yelpazede yer alır. Her çatının özelliği, mimarisi, mevcut durumu, daha önceki uygulamaların verimliliği farklıdır. Ancak çatı işleri arasında en çok ihtiyaç duyulan konu çatı izolasyonudur. Çünkü doğru şekilde inşa edilmiş bir çatı olsa da yalıtım yapılmadığı sürece, binada yaşayanlar açısından konforlu bir kullanım mümkün değildir. Isı yalıtımı yapılmamış, su sızıntıları görülen, yüksek enerji faturaları karşılığında ısınan veya soğuyan binalarda yaşamayı kimse istemez. Bu hem bina ve evin değerini düşürecek hem de zaman içinde çok daha büyük masraflara sebep olacaktır.

Ödenen enerji faturalarının en az %30’luk kısmı çatılardan kaynaklı ısı kayıpları yüzündendir. Isınan havanın yükselmesi sebebiyle, kışın evleri veya işyerlerini ısıtmak için harcanan enerjinin büyük kısmı tavandan üst kata veya çatıya kaçar. Ve bu bir süre sonra tüm katların sorunu haline gelir. Çünkü ısınarak yükselen havanın tavandan kaybı, zincirleme şekilde tüm katlara yansımaktadır. Bu sebeple çatı ısı yalıtımı önemli ve olmazsa olmaz bir uygulamadır.

Şiddetli yağışların görüldüğü yerlerde, doğru şekilde inşa edilmemiş, düzenli olarak bakım ve onarımı yapılmamış çatılarda su sızıntıları kaçınılmazdır. Bu da bir süre sonra tüm binanın rutubet almasına, beton yapının hasar görmesine ve yaşam kalitesinin düşmesine sebep olur. Bu yüzden çatıların düzenli olarak bakım ve onarımlarının yapılması, kiremit çatıların en geç iki yılda bir aktarılması ve en önemlisi çatılarda su ve ısı yalıtımının gerçekleştirilmesi çok önemlidir.

İyi bir çatı izolasyon şirketi tüm bu uygulamaları gerçekleştirerek binaların uzun yıllar sağlıklı ve konforlu yaşam alanları olarak kullanılması için hizmet eder. Çatı izolasyon şirketi arıyorsanız ve piyasanın en iyisi ile çalışmak istiyorsanız, artık buldunuz. Firmamız kaliteli ve profesyonel çatı uygulamaları ile sektörün en iyileri arasındadır.

HİZMETLERİMİZDEN BAZILARI

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHEMEN ARA
web tasarım