İnşaat sektöründe kullanılan malzemelerin çeşitlenmesi ile kolay havuz yapımı için üretilen ürünler de son yıllarda hayatımıza girmeye başlamıştır. Hem ekonomik olması hem de uygulama açısından tercih edilen kolay havuz yapımı için üretilen bu ürünler ile kısa zamanda ve az maliyetle istediğiniz ebatlarda havuza sahip olmanız hiç te zor değil.

Kolay havuz yapımı için kullanılan en popüler malzeme prefabrik olarak üretilenlerdir. Beton havuzlara göre çok daha kısa zamanda ve istenilen ebatlarda üretilebilen bu havuzların, istenilen alana yerleştirilmesi ve kullanıma hazır hale gelmesi de pratik ve ekonomiktir. Fiber karbon malzemeden hazırlanan prefabrik havuzlar, hafif olmasına rağmen oldukça dayanıklı ve uzun ömürlüdür. Tercih edilmesinin en önemli sebebi, su yalıtımı konusunda benzer malzemelerden çok daha verimli sonuçların alınmasıdır. Anti bakteriyel özelliği sayesinde, hijyen konusunda havuz yapımında kullanılan diğer malzemelerden daha güvenilirdir.

           Kolay havuz yapımı için öncelikle havuzun yapılacağı alanda zemin etüdü yapılması gerekir. Havuz için uygun zemin tespit edildikten sonra, kaç mbüyüklükte olacağına karar verilir. Daha sonra bu büyüklüğe ve şekle uygun şekilde PVC malzemeden kesilerek hazırlanan havuz, alana yerleştirilir.

Eğer gömme bir havuz yapılacaksa, alanın kazılması ve havuzun buraya yerleştirilmesi gereklidir. Ancak yarı gömme veya zemin üstü olarak ta planlanabilir. Havuz filtreleme sisteminde tercih edilen liner kaplamaların da uygulanabildiği prefabrik havuzlar ile kısa sürede filtreleme yapılması mümkün olmaktadır. Özellikle su yalıtımı konusunda betonarme havuzlara göre çok daha avantajlı olan prefabrik havuzlar ile kısa zamanda istediğiniz büyüklük ve şekilde bir havuza sahip olabilirsiniz.

Siz de bahçenize, sitenize veya işletmenize havuz yaptırmak ve bunu çabuk ve ekonomik yoldan gerçekleştirmek istiyorsanız, PVC malzeme ile hazırlanan havuzlar sizin için biçilmiş kaftandır. 15 m2 den 200 m2’ye kadar dilediğiniz ölçülerde kolay havuz yapımı konusunda uzman olan firmamızın ekonomik ve kaliteli malzemelerle hazırladığı havuzlar uzun yıllar sizin ve ailenizin en keyifli yaşam alanı olacaktır. Arayın, gelip etüt yaparak size en uygun pratik havuzu inşa edelim.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHEMEN ARA
web tasarım