Ses Geçirmez Oda

Ses Geçirmez Oda

Ses Geçirmez Oda

Ses geçirmez oda isteyenlerin temel olarak nedenleri dışarıdan gelen sesleri veya odasında çok fazla gürültü çıkarıyorsa odaya ses yalıtımı yapmak istemektedirler. İster ev ister ofis fark etmeden istediğiniz yeri ses yalıtımı yaptırabilirsiniz.

Ses geçirmez oda sayesinde ses kirliliğini engelleyerek sağlık ve psikolojik olarak rahatsız edici durumlar meydana gelmektedir. Ses kirliliğinden dolayı uyku bozuklukları, baş ağrıları, kalp ritminde bozukluklar ve konsantrasyon eksiklikleri meydana gelmektedir. Ses yalıtımı yapılacak ortamda iki türlü yalıtım yapılmaktadır. Birisi duvar üstü diğeri duvar altıdır. Eğer ki fazla ses yalıtımına ihtiyaç yoksa duvar üstü yeterlidir. Eğer ki duvar altı ses yalıtımı yapılır ise dışarıdan veya içeride ki şiddetli sesleri daha fazla soğurmaktadır. Duvara yapıştırılan ses yalıtımı malzemesi sırayla duvar, yapıştırıcı, ses yalıtım malzemesi, hava boşluğu, alçıpan, ağır bariyer, alçıpan ve akustik tekno touch eklenerek ses yalıtımı yapılmaktadır. Ses yalıtımı yüksek olan malzemelere seçilerek gerçek bir sonuç elde edersiniz. Bununla beraber malzemelerin duvarda uzun süre kalması için bulunan ortamın temiz tutulması gerekmektedir. Ses yalıtımı sadece duvara değil zemine ve tavana da ses yalıtımı yapılmaktadır.

Ses geçirmez oda içerisine ses yalıtımı yapılmakta ki maksat seslerin fiziksel olarak titreşerek ilerlemesini engellemektir. Bu yüzden daha kaliteli bir hayat sürebilirsiniz. Gürültülü olan bölgelere ses yalıtımı yaparak şiddetli sesler engellenebilir. Toplantı salonları, okullar, sinema salonları gibi ortamlarda bu tür odalar gerekmektedir.

Ses geçirmez oda yapmak için ortalama olaraktan bir odaya bin ila 5 bin ₺ arasında bütçe ayırmanız gerekmektedir. Bununla beraber oda da yapılacak ses yalıtımı malzeme çeşitleri de önemlidir. Bunlar yapı malzemeleri, yalıtım camı üniteleri ve teknik yalıtımdır. Yapı malzemeleri duvar, döşeme ve çatılara uygulanmaktadır. Buralarda melamin köpüğü, camyünü, keçe gibi ürünler ses yalıtımı için etkilidir. Yalıtım camı üniteleri için akustik laminasyonlu cam kullanılır. Son olarak ise teknik yalıtım yapılması için polietilen, tasyünü, kauçuk köpüğü ve susturucu gibi malzemeler kullanılarak ses kirliliği engellenmektedir. Profesyonel ekiplerle beraber çalışarak kaliteli ve titiz çalışma sonucunda istediğiniz yere ses yalıtımı kolay olarak yaptırabilirsiniz.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHEMEN ARA
web tasarım