Çatı Tamir Firmaları

Çatı Tamir Firmaları

Çatı Tamir Firmaları

Çatılar yapılar da en üst elemanlardır. Binanın yağıştan ve diğer olan doğal afetlerden korumaktadır. Çatı tamir firmaları kendi alanlarında değişiklikler göstermektedir. Çatıların taşıyıcı kısımları ve çatı kaplaması olmakla beraber iki kısımdan oluşur. Çatı tamiri işlerinde taşıyıcılar sistem ve kaplama olarak ayrı bir şekilde değerlendirilmelidir ve eskimiş olan yıpranmış etkenler yenisiyle değişmesi gerekir.

Çatı tamir firmaları çatılardaki ısı geçişinin toplam olarak kayıplarında %25’i bulur. Bu oran ile beraber ısıtma ve soğutma giderleri gereksiz bir şekilde arttırılıp biyolojik ve konforu olumsuz bir şekilde etkilemektedir. Hem ısıtmalarda hem de soğutmada dolaylı ve dolaysız olacak şekilde atmosfer, fosil yakıt atıklarıyla beraber kirletiliyor. Binalar içinde son derece de önemli olan çatıların da bakım ve tamiri içinde gerekmiş olan hassasiyet göstermiş olduğu takdir de çatı sistemlerinden çok az bir şekilde verim alınmaktadır.

Çatı tamir firmaları ilk olarak çatı tadilatına başlanmadan önce baca diplerini, baca sıvalarını, çatı iskeletini ve su derelerini birçok çatı elemanlarını uzman bir ekip göndererek, en ufak ayrıntıya kadar dikkatli olacak şekilde inceler. Çok fazla hasar alan tadilat yapılsa da verim alınmayacak olan çatıları onarmak yerine de doğru ayrıntıları bilerek yeni bir çatı yapılması her zaman daha uygun olur.

Bizim firmamızın çalışma şekline bakacak olursak çatı tamir firmaları arasında en uygunu diyebiliriz. Kiremit çatı kaplamalarında kiremitlerin döşenmesi için çatıda merteklerin üstüne kiremit altı tahtası çakılmasında, tahta kaplamaların üstüne de nitelikli bir su geçirmeyecek membran örtü serilmelidir. Çatı kiremitleri ayrıntılı bir şekilde kontrol etmesi gerekir ve yenisiyle değiştirilmelidir.

Baca diplerindeki tadilatlarda su geçirmez yalıtım malzemelerini su sızmalarına karşı koruması adına kaliteli olan malzemeler kullanılır. Yalıtım malzemelerinde hava şartlarının etkileri ile zaman ile yıpranır, belli dönemlerdeyse baca dipleri kontrol edilip yalıtım yeteneklerini kaybeden ya da kaybetmişi olan malzemelerin her birinin yenisiyle değiştirilmesi gerekir.

Çatı tamir firmaları arıyorsanız eğer bizim firmamızla iletişime geçerek, çatılarınızı daha güvenilir hale getirebilir ve güvenli bir çatı altında yaşıyor olursunuz.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHEMEN ARA
web tasarım