ÇATI OLUK TEMİZLEME

ÇATI OLUK TEMİZLEME

ÇATI OLUK TEMİZLEME

Çatı olukları çatıların kenarlarında bulunur. Çeşitli sebeplerle tıkanan veya görevini yerine getiremeyen çatı oluk temizleme de doğal olarak zor ve tehlikeli bir iştir. Çatı ustası genel olarak çok tehlikeli bir iş yapar. Binaların üzerinde bulunan ve genellikle eğimli olan çatılarda çalışmak zaten çok risklidir. Çatıların en ucunda bulunan çatı oluklarının temizlenmesi ise başlı başına uzmanlık ve olağanüstü dikkat isteyen bir uygulamadır. Bunun yanında gerekli güvenlik önlemelerinin alınmaması can kayıplarına dahi sebep olabilir.

Çatı olukları ister açık ister kapalı sistem olsun birkaç yılda bir düzenli olarak temizlenmesi gerekir. Binaların çevre koşullarına en fazla maruz kalan ve en korunmasız yeri olan çatılar ne yazık ki diğer bina bölümlerinden daha fazla yıpranmakta ve özen istemektedir. Eğimli çatıların sularının biriktiği ve çatıdan tahliyesinin sağlandığı çatı oluklarında sorun yaşanması halinde ise bundan tüm bina etkilenmekte ve bir süre sonra ciddi masraf gerektiren bir hal almaktadır.

Çatı oluk temizleme işleminin en geç 2-3 yılda bir yapılması gerekir. Kullanılan malzemelerin zaman içerisinde yıpranması sebebiyle yenilenmesi gereği yanında çevreden kaynaklanan maddelerle tıkanan çatı oluklarının bir süre sonra görevini yerine getiremeyeceği açıktır.

Çatı oluk temizleme işi yapılırken genel olarak tüm olukların kontrol edilmesi yanında, önemli olan tıkanan yerlerin özenle temizlenmesi ve gerekli ise malzemenin yenilenmesidir. Ustanın çalışırken çok dikkatli davranması, güvenliğe önem vermesi, temizleme ve gerekli ise yenileme işleminin kusursuz yapılması ve bu esnada çatının diğer bölümlerine zarar verilmemesi en fazla dikkat edilmesi gereken şeylerdir.

Çatı oluk temizleme, sadece çatı kenarlarındaki olukların temizlenmesi ile bitirilebilecek bir iş değildir. Bunun yanında oluklarda akan suları toplayarak binanın aşağısına taşıyan boruların da gözden geçirilmesi gerekir. Çünkü çatılardaki suyun birikerek binadan tahliyesini sağlayan sistem bir bütündür. Sadece oluk temizliği ile yetinilmesi, borulara bakılmaması işin tam olarak yapılmış olduğu anlamına gelir.

Çatı oluk temizleme, çatı konusunda verdiğimiz tüm diğer hizmetler yanında gerçekleştirdiğimiz bir diğer uygulamadır. Firma olarak çatıyı bir bütün olarak ele alır ve değerlendiririz. Çatı ile ilgili her konuda kaliteli hizmet anlayışımız ile yanınızdayız.

HİZMETLERİMİZDEN BAZILARI

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHEMEN ARA
web tasarım