Teras Bakımı

Teras Bakımı

Teras Bakımı

Teras bakımı zor ve uğraştırıcı bir iş olmaktadır. Çünkü teraslar havadar yerlerdir. Bundan dolayı dış ortamın kirletici etkileri sık sık teraslara ulaşabilmektedir. Bundan dolayı teras bakıma oldukça önemli olmaktadır terasların belli bir düzenle temizlenmesi gereklidir özellikle geniş teraslar ise muhakkak yıkanarak temizlenir. Teras bakımı oldukça önemli bir konu olmaktadır ve asla ihmal edilmemelidir ihmali sonucunda ciddi ve manevi kayıplar oluşabilmektedir. Teras bakımı hususunda profesyonel bir hizmet almak istediğiniz her an firmamızda görevli tecrübeli personellerimiz daima hizmetinizdedir.

Teras bakımı yaparken ilk eşi teras tıkamak olacaktır. Bundan dolayı öncelikle terasta bir su giderinin bulunması gereklidir. Ardından su ve kova gibi araçlar temin edilir. Eğer yıkanacak teras çok büyükse hortum yardımıyla da yıkama gerçekleştirilebilir. Terasta bulunan eşyaları toplayarak mutlaka kenara kaldırmanız gerekli ardından terasında her tarafını mutlaka ıslatarak tozların ve lekelerin çıkması için yerleri fırçalayınız. Eğer teras yüzeyindeki kirler çıkmıyor işte asla sert maddeler kullanarak bunları temizlemek atmayınız. Çünkü sert maddeler fayanslarını da zarar verebilir.

Teras bakımı yani temizliğe devam ederken yıkama esnasında deterjan tercih etmeyiniz deterjan teraslarda tehlikeli durumlar ortaya çıkaracaktır Bundan dolayı yıkanan zemine su çek çek yardımı ile kurulayınız. Ardından terazi avlusu veya korkuluklar yıkanarak ıslak bezle silinmelidir bu şekilde yapılarak temizlik sağlanmış olur. Bu bakımları kendiniz yapabileceğiniz gibi yorulmadan ve zahmetsiz bir şekilde uygun fiyatlarla firmamız aracılığı ile de gerçekleştirebilirsiniz.

Teras bakımı dendiğinde ilk olarak temizlik akla gelmektedir. Teras temizliği yapıldıktan sonra tercih edeceğiniz çamaşır suyu gibi bir ürünle fayanslarını da bulunmakta olan kalıntıları çok kolay bir şekilde çıkarabilirsiniz ardından eğer bu kalıntılar çıkmıyor ise bulaşık teli gibi küçük malzemeler yardımı ile yerdeki kalıntılardan çok var bir şekilde kurtulmanız mümkün olacaktır. Fakat bunları yaparken yoğun bir güç uygulamaya dikkat ediniz aksi takdirde fayanslarda deforme olma ya da çizilme gibi durumlar meydana gelebilir. Kullandığınız bakım ve temizlik malzemeleri oldukça önem arz etmektedir. Bunlardan dolayı kullandığınız ürünler dikkat etmeniz gereklidir bilmediğiniz daha kullanmadığınız bir ürün ortaya olumsuz sonuçlar çıkarabilir. Bundan dolayı da mutlaka bu alanda bilgili ve tecrübe sahibi kişilerden bilgi alınmalı bu işi bilen kaliteli firmalar ile çalışılmalıdır.

 

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHEMEN ARA
web tasarım