Teras İzolasyonu Nasıl Yapılmalıdır?

Teras İzolasyonu Nasıl Yapılmalıdır?

Teras İzolasyonu Nasıl Yapılmalıdır?

Teras izolasyonu nasıl yapılmalıdır? Ve buralar da yapılan yalıtımlar en çok tercih edilenlerdir. Buralara yapılacak olan ses yalıtımları esnek yapıları sayesin de su geçirmediği için ve soğukluk geçirmediği için ek olarak sizlere katkı sağlamaktadır. Birçok malzeme ise yanmaz özelliği sayesin de sizleri birçok afetlerden kurtarmaktadır.

Teras izolasyonu nasıl yapılır? Teras ses yalıtımı duvar altına veya üstüne yapılmaktadır. Üstüne yapılır ise ömrü daha az olup ve ses yalıtım özelliği fazla olmamaktadır. Ancak duvar yani beton altına yapılır ise ses yalıtım malzemesinin ömrü uzamakla birlikte ses soğurması en üst düzeyde olmaktadır. Çünkü dış etkenlerle direk etkileşime geçmediği için tutkalının da ömrü uzar ve malzeme fazla yıpranmamaktadır. Normal olarak ses yalıtımı evlere, konferans ve toplantı salonlarına, eğlence mekânlarına, sinema salonlarına, tiyatro salonlarına, kalorifer dairesi gibi gürültü çıkan yerlere yapılmaktadır. Ancak teraslara ses izolasyonu yapan firmalar ve bu işlemin garantisi veren oluşumlar çok azdır. Çünkü teras ve çatılarda biriken suların malzemelere zarar vermesinden kaynaklanmaktadır.

Teras izolasyonu nasıl yapılır? Teras ve çatılarda yapılacak olan ses yalıtımları 4 aşama da halledilmektedir. İlk olarak ses yalıtımı yapılacak zeminde beton veya fayans ne var ise kaldırılıp şap denilen kısma kadar gelinmelidir. Daha sonra buralarda ki yağmur giderleri ve conta yoksa eklenmeli ya da yenilenmelidir. Sonra ise teras zeminine iki kat sürme izolasyon karışı ile zemine sürülmelidir. Daha sonra buralar 4 ila 6 saat arasında üzerine hiç bir şey gelmeyecek şekilde korunması gerekmektedir. Üstü kapatılması için yapılacak olan fayans ve beton gibi malzemelere meyil hesabı yapılarak ve 3 cm geçmeyecek şekilde şap atılması gerekmektedir. Çünkü yağmur ses yalıtımına zarar vermemesi gerekmektedir.  Daha sonra izolasyon işlemini bitirerek fayanslarını yerleştirilir. Fayanslar da temizlendikten sonra çift bileşenli teras yalıtımı sayesinde ses kirliliği, yangın durumları ve soğuk gibi durumlardan kurtulursunuz.

Teras izolasyonu nasıl yapılır? Diyerek aklınızda ki soruları firmalar ile görüşerek daha detaylı bilgi alabilirsiniz. Çünkü önemli bir konu olup profesyonel ve kaliteli bir ekip gerektirmektedir.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHEMEN ARA
web tasarım