Teras Yalıtımı

Teras Yalıtımı

Teras Yalıtımı

Teras yalıtımı yaptırmak isteyen insanların en temel sebebi dış etkenlerdir. Yağmurlardan, karlarda, dolulardan ve hayvanlardan dolayı sesler ve baskılar oluşabilir. Bununla beraber terası olan insanlar gürültüyü dışarıya vermemek veya almamak için yalıtım yapılması gerekmektedir.

Teras yalıtımı yaptırmanın bir artı yönü ise ısı kayıpları ve kazançlarını da etkilemektedir. Teraslara yapılacak olan ses yalıtımları esnek yapısından dolayı güneşten gelecek ısılardan etkilenmeyerek gerilme gibi durumlar olmayacaktır. Bu yapının süresini arttırmak için yalıtım kullanılmaktadır. Teraslara yapılacak olan yalıtım malzemesi olaraktan teras çatı yalıtım levhası kullanılmaktadır. Bu malzemeler ısı iletimi, basma dayanaklığı, su buharı, yangına karşı korunaklı olmasını sağlamaktadır. Buralara uygulanacak yapı malzemeleri için bir başka malzeme ise yapı yalıtımı çeşitleridir. Bunlar duvar, döşeme ve çatılarda uygulanır. Bu malzemeler ise delikli alçı panolar, delikli metaller, delikli ahşaplar, ahşap yünleri, yumuşat poliüretan esaslı köpükler ve çeşitli keçeler ses yalıtımı için faydalı olmaktadır.

Teras yalıtımı yaptırmak isteyenler ses kirliliğinden kurtulmak için yapmaktadırlar. Çünkü ses fiziksel olarak titreşimler sayesin de dalga şeklinde yayılmaktadır. Hava yoluyla ve cisimlerle yön belirleyen ses, şiddeti artarsa eğer sizlere çeşitli rahatsızlıklar verebilir. Başlıca ise baş ağrısı, dikkat bozukluğu, uyku düzeni bozukluğu gibi birçok nedenle karşılaşabilirsiniz.

Teras yalıtımı artık günümüzde binaların yapımında temel malzeme olarak geçmektedir. Çünkü ısı soğurmasın da ve sesi soğurmasından dolayı çok kullanışlıdır. Teraslar da yapılacak olan ses yalıtımların da DDP teras çatı levha serisi en çok kullanılan ve en kaliteli yalıtım malzemesidir. Dünya standartlarına uygun ve ülkemizde ki mevzuatta geçerli olan bu yapı yangına karşı korunak olması sebebi ile ön plana çıkmaktadır. 30 kPa, 40 kPa, 50 kPa, 60 kPa, 70 kPa basma dayanımı gibi yüksek ses yalıtım çeşitleri bulunmaktadır. Daha detaylı bilgi öğrenmek için İstanbul’da her yıl yapılan fuarlara giderek bilgi alabilirsiniz. Bununla beraber bu yalıtım işini yapan kaliteli ve dürüst firmalarla görüşerek yalıtım yaptıracağınız yerin malzemesine, büyüklüğüne ve türüne göre fiyatlar sunulmaktadır. Buralar da yapılacak olan ses yalıtımları temiz kullanıldığı takdirde ömrü de uzun olacaktır.

Teras Zemin İzolasyonu

Teras Zemin İzolasyonu

Teras Zemin İzolasyonu

Firmamız tarafından gerçekleştirmekte olduğumuz teras zemin izolasyonu hizmetleri vermeden önce sizlere kaliteli izole ürünlerini ayarlamakta olup bunların önemli olduğu konusunda bir takım uygulama yapmaktayız. Bunun yanı sıra günümüzde hizmet vermekte olduğumuz bu alanda mutlaka bize aramalı ve gerekli bilgileri öğrenmeniz gerekiyor ardından hesap teras zemin uygulamalarında yapılan izolasyon ürünleri hakkında bilgi almalısınız. Günümüzde yapılan izolasyon uygulamaları en iyi astar uygulanmalıdır

Teras zemin izolasyon öncelikle teras fayans üzeri izolasyon sağlanmalı bir zeminde bulunan yağ tabakaları ya da kirler temizlenmesi gereklidir. Ardından yapacağınız fayans üzeri aderans sayesinde astar hizmetine geçilmelidir. Günümüzde yapmakta olduğumuz izolasyon yapmadan önce mutlaka astar seçimini ve zemin temizliğini önemseyerek bunları doğrusunu sağlam işler gerçekleştirmekteyiz. Günümüzde kullanılan astarlama işleminde tercih edilmekte olan astar standarttan daha kaliteli olmalıdır, bunun yanı sıra günümüzde derz aralarındaki ve fayans altındaki buhar astarı bolca kullanmanız gerekli. Daha sonrasında firmamız tarafından yapılan astar işleminin kuruma süreci gerçekleştirilir. Kuruma süreci bittikten sonra ise son kat izolasyon yapılmaya geçirir bunun için ise gerekli malzemeler kullanılmalıdır.

Teras zemin izolasyonu yapılırken mutlaka güneş ışığına ve güneş sıcağına dayanıklı olan malzemeler tercih edilmelidir. Bunun yanı sıra izolasyon hakkında mutlaka kaliteli hizmetler kullanmalı kaliteli hizmet veren firmalar ile çalışmalısınız günümüzde kullandığımız ilk malzeme dizisi mutlaka sprey polyurea teras kaplama esas olmaktadır.

Teras zemin izolasyonu malzemesi olan polyurea günümüzde yüzde 400 esneklik özelliği bulunan ve çatlakları bile engelleyen zemin malzemesi olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu malzeme gerekli zamanlarda sprey olarak uygulanabilmesi olup suya karşı oldukça dayanıklıdır, sizde bu malzemeleri imkanından yararlanarak teras zemin izolasyonunu kaliteli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz bu malzeme kullanıldığı takdirde dekoratif ve kaymaz bir görünüm oluşturacaktır. Bunun yanı sıra fayans yenilemelerinde dekoratif bir görünüm sunmayı amaçlayan tek izolasyon üründe bu olmaktadır. Firmamız tarafından size sunulmakta olan bu hizmetimiz sizler için en iyi şekilde yapılmakta olup tamamen uzman hizmetler verilmektedir. Sizde bu hizmetten kaliteli bir şekilde yararlanmak için mutlaka bizi arayınız.

Terasta Su Sızması Nasıl Önlenir?

Terasta Su Sızması Nasıl Önlenir?

Terasta Su Sızması Nasıl Önlenir?

Günümüzde verilmekte olan hizmetlerimiz arasında bizleri sorulmakta olan en önemli konu terasta su sızması nasıl önlenir? sorusu olmaktadır. Bu konuya yanıt verecek olursak betonlarda çatlamış olan ya da tesisattan kaynaklı bir sorundan dolayı su sızmaları meydana gelmektedir. Bu sızmaları kısa sürede çözülmezse oldukça olumsuz durumlar gerçekleştirmekte olup ve beton ve fayansların sudan etkilenmesi ve çürümesi gibi birçok olumsuzluk gerçekleştirilmektedir.

Terasta su sızması nasıl önlenir? sorusuna verdiği cevaplar sonucunda sizler için kaliteli bir hizmet ile çözümlü oluşturmak için betonda oluşan çatlaktan dolayı su sızması oluştuğunu demiştik. Bundan dolayı mutlaka betonda yer alan çatlağın onarılması ve sağlam yapılardan uygulaması gereklidir. Böylece betonun sudan etkilenmemesi amacıyla beton harcının içine özel bir ilaç koyulur. Bu ilaçlar sayesinde beton asla suyu geçirmemekte olup olumsuz işleri yansıtmamaktadır. Bunun yanı sıra betona ilaçsız madde kullanılmaması durumda su sızdırmasına çözüm bulunamamaktadır.

Terastan su sızması engellenmesi için mutlaka betonda bulunmakta çatlak ayrılmalı ve ardından betonda yerlere delikler yapılmalıdır. Bunun nedeni ise beton çatlak ilacının bu deliklere konması gerektiği için olmaktadır. Ardından çatlaklar ondan ayrıldıktan sonra izolasyon çalışmalar yapılır. Bu yüzden izolasyon sayesinde su sızması önlenerek beton korunmaktadır.

Terastan su sızması nasıl önlenir? sorusunda yer alan bu sorunun cevabı doğrultusunda verdiğimiz tüm hizmetleriniz kaliteli bir şekilde yapılmaktadır. Günümüzde gerçekleşen terasta su sızmaları diğer bir nedeni ise genelde toprak olarak karşımıza çıkmaktadır. Bundan dolayı mutlaka üstü toprakla örtülür alanlarda görülen bu durum engellenmelidir.

Teraslarda oluşan yerlerde ve duvarlardaki su sızmaları kaynaklanan yağmurlu havalarda ya da toprak suya doyduğu zamanlarda beton su alır. Bundan dolayı binanın terası çevresine mutlaka drenaj hattı bulunmalı ve drenaj hattını amacı ile toprakta bulunan fazla suyun bina temeline girmemesi gereklidir Böylece terastan su sızması engellenecektir.

Terastan su sızması nasıl önlenir? sorusuna cevap verirken bilindiği üzere teraslarda mutlaka Fayanslar bulunmaktadır fakat yağmur nedeniyle bu fayanslarındaki derz dolguları tahrip olup sızdırma meydana getirir. Bundan dolayı terasta bulunan tesisat borularının da mutlaka dikkat edilmesi gereklidir. Çünkü beton uzun süre suya maruz kalırsa dayanamaz size vereceğimiz hizmetlerde su sızması firmamız tarafından kaliteli hizmetler ve çözümler belirlenerek hızlı bir şekilde yapılmaktadır sizin de böyle sorunlarınız var ise firmamız yetişmeyecek bunlara çok kolay bir şekilde çözüm bulabilirsiniz.

 

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHEMEN ARA
web tasarım