Ataşehir’de Çatı Bakımı Yapan Firmalar

Çatı Bakımı Ataşehir

Çatı Bakımı Ataşehir

Çatı Bakımı Ataşehir çatınıza checkup yapar ve onarır. Çatı binanın en üstünde bulunan çeşitli hava olaylarından binayı koruyan kısmıdır. Çatılar binalar için en önemli kısımlarından biridir. Çatı taşıyıcı kısım ve kapama kısım olmak üzere iki yapıdan oluşmaktadır. Çatının taşıcı kısmı beton, demir gibi malzemelerden yapılır, kaplama kısmı ise eğime ve taşıyacağı yüke göre değişir. Çatı binanın ısı kaybını %25 etkilemektedir. Özellikle son veya çatı katında oturalar ısı kaybını daha çok yaşar. Isı yalıtım eksikliği ekonomik olduğu kadar konfor ve doğal yaşamı da etkiler. Isınma masrafların artması ile atmosfere salının karbondioksit oranı da artar. Düzenli bakım ve özenle birlikte çatıdan tam verim allanabilir.

Çatı Bakımı

Çatınızda oluşan herhangi bir hasarın tamiri ve onarı sırasında malzeme seçimi çok önemlidir. Çatı yapım sırasında yanlış malzeme seçilmiş olabilir ya da o malzeme üretimden kalmış bu gibi durumlarda çatının görünmeyen kısmı uygun kalitede başka bir yapı malzemesi kullanılabilir lakin görünen kısımlarında firmamız olarak aynı görüntüde ve dokuda olmasını dekoratif açıdan uygun buluyoruz. Çatı Bakımı Ataşehir olarak dekoratif olmasına kalite kadar önem veriyoruz.

Çatı Bakımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Eski malzeme kalite açısından uygun ise aynı marka ürünle devam edilmeli.
  • TSE ve CE damgalarını kesinlikle olan ürünler kullanılmalı.
  • Onarımı yapacak personelin tedbir alınmış bir ortamda çalışmasını gerekmektedir.
  • Personelin bu konuda bilgili ve uzman olması gerekmektedir.
  • Kullanılacak malzeme bina yapısına dayanaklığına uygun olmadır.
  • Çatının taşıyabileceği miktarda yük ve ağırlıkta malzeme seçilmelidir.

Çatı Bakımı Nasıl Yapılır?

Çatı bakım ve tamir yapılmadan önce su dereleri, baca dipleri, baca sıvası ve çatı iskelesi uzman ekip tarafından incelenmesi gerekmektedir. Ondan sonra bakım ve tamir işine başlanmalıdır. Çok yağışlı ve fırtınalı bir yerde yaşıyorsanız çatınızı 6 ayda bir bakım ve onarım sürecinden geçirmelisiniz.  Çatı iskelesi, baca dipleri, su örtüsü, su deresi yani çatının her bir bölümünün bakım ve onarımı ayrı ayrı ele alınmalı ve ona uygun bir onarım sürecinden geçmelidir. Çatı Bakımı Ataşehir uzman ekibi sayesinde çatının her bölümüne ayrı şekilde inceler ve o bölüme uygun bakım ve onarım sağlar.

 

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHEMEN ARA
web tasarım