ÇATI İŞLERİ

 

ÇATI İŞLERİ

ÇATI İŞLERİ

Çatı; binaların en üstünde yer alan, binayı çevre koşullarına karşı koruyan, yağmura – kara- doluya – rüzgara- güneşe karşı mukavemetini artıran yapı elemanlarıdır. Çatılar tüm dünyada genel olarak meyilli olarak inşa edilir. Çünkü hem yağışların süzülerek binanın üzerinden tahliye edilmesi hem de rüzgar ve güneşin olumsuz etkilerinin binadan uzaklaştırılması için en doğru çatı inşa şekli meyilli çatılardır. Ancak bu meylin açısı ve şekli iklime ve çatı yapımında kullanılan malzemenin türüne göre değişiklik gösterir.

Çatılar yöreye, iklime ve zevke bağlı olarak farklı malzemelerden yapılır. Ayrıca binanın büyüklüğü de çatı yapımında kullanılacak malzemeyi belirlemede rol oynar. Türkiye’de genellikle ahşap iskelet üzerine kiremit veya çelik çatılar tercih edilmektedir. Bunun yanında yeni mimari tarza uygun farklı malzemelerle yapılan çatılar da vardır. Ahşap binalara ahşap çatı yapılmak zorundadır. Çünkü taşıma mukavemeti kiremit veya çelik malzeme için uygun değildir. Ancak betonarme veya kagir binalarda kiremit, çelik veya ahşap uygulaması yapılması mümkündür. Çatı yapımında aslolan binanın kullanılan malzemeyi taşıyıp taşıyamayacağıdır. Ayrıca çatı uçlarına saçak yapılması ve çatı örtüsünün çatı iskeletine iyi monte edilmiş olması gerekir. Çatı örtüsünün sağlam olması altına su geçirmesini önleyecektir.

Ancak çatı işleri çatı örtüsü ve iskeletinden ibaret değildir. Bacalar, çatı oluğu, çatı dereleri, tahliye boruları, asansör kulesi ve havalandırma bacaları, izolasyon uygulamaları, çatı aktarma, çatı tamir ve tadili gibi işler de çatı işleri arasındadır. En az bina kadar detaylı ve özenli çalışma gerektiren ve düzenli bakım isteyen çatılar konusunda uzun yıllar çalışabileceğiniz, sizi anlayan ve size özel çözümler sunan kişileri bulmak önemlidir. Çatı işleri hakkında bilgi sahibi, boş yere masraf çıkarmayacak, düzenli hizmet sunan, uygun fiyat ve proje teklifleri geliştiren firmayı bulmanız halinde çatınız sizin için sorun olmaktan çıkar.

Çatı işleri konusunda haklı bir isme ve müşteri portföyüne sahip firmamızda aklınıza gelen her türlü çatı sorununa çözüm üretmekteyiz. Çatı bizim işimiz. Tüm çatı sorunlarınız için bizi arayabilir, keşif hizmetimizden yararlanabilir, uygun fiyat ve kaliteli hizmet anlayışımızdan faydalanabilirsiniz.

HİZMETLERİMİZDEN BAZILARI

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHEMEN ARA
web tasarım