Çatı Oluk Temizliği

Çatı Oluk Temizliği

Çatı Oluk Temizliği

Çatı oluk temizliği, çatının kenarlarında bulunan olukların temizlenmesi işlemidir. Bu oluklar, yağmur suyunun belli bir yerde toplanarak zemine inmesini sağlayan malzemelerdir. Çatı oluklar, belli aralıklarla temizlenmelidir. Çünkü çevresel faktörler nedeniyle olukların tıkanması söz konusudur. Temizlik işleminin profesyonel kişiler ve firmalar tarafından yapılması gereklidir. Firmamız, deneyimli personeli ve gelişmiş teknik ekipmanı ile çatı oluk temizliğini kusursuz bir şekilde gerçekleştirmektedir. Çatılarda görev yapmak tehlikelidir çünkü çatılar, binaların en üst kısmındadır ve belli bir eğime sahiptir. Bu da çatıda çalışmayı riskli bir hale getirmektedir. Firmamızda görev yapan personel, gerekli güvenlik tedbirlerini alarak oluk ve çatı temizliğini yapmaktadır.

Kapalı ya da açık sistem olsa da çatı oluklarının belli sürelerle temizlenmesi şarttır. Çatılar ve olukları, binanın en korunmasız bölümleridir çünkü tamamen dış etkenlere açıktır. Bu nedenle yıpranmaları, binanın diğer bölümlerine göre daha fazladır. Çatı oluklarında tıkanıklık olduğunda yağmur sularının çatıdan tahliyesi kötü bir şekilde olmaktadır. Çünkü oluklar tıkandığında biriken sular binanın her yanından akmaktadır. Bundan da tüm bina etkilenmektedir. Bunun sonucunda da yapılması gereken masraf daha fazla olmaktadır. Bu nedenle çatı oluk temizliği ihmal edilmemelidir. Çatı oluklarının temizliği için firmamızla irtibata geçmek yeterli olmaktadır. Telefon ya da elektronik posta ile firmamızla iletişime geçildiğinde ekiplerimiz en kısa sürede verilen adrese ulaşmakta ve gerekli temizliği gelişmiş cihazlarla gerçekleştirmektedir.

Çatı oluk temizliğinin ortalama üç yılda bir yapılması tavsiye edilmektedir. Çünkü toz, kir ve diğer tüm dış etkenlerden dolayı çatı oluklarının içlerinin dolması, bunun sonucunda da tıkanması kaçınılmaz bir gerçektir. Tıkalı çatı oluğunun da görevini yerine getirmesi yani çatıdaki yağmur suyunu tahliye etmesi mümkün değildir. Bu tip sorunlarla karşı karşıya kalmamak için çatı oluk temizliği konusunda uzman olan firmamızla iletişime geçmek yeterli olmaktadır.

Çatı oluk temizleme işleminin en geç 2-3 yılda bir yapılması gerekir. Kullanılan malzemelerin zaman içerisinde yıpranması sebebiyle yenilenmesi gereği yanında çevreden kaynaklanan maddelerle tıkanan çatı oluklarının bir süre sonra görevini yerine getiremeyeceği açıktır. Firmamız, çatı oluk temizlemesi yaparken tüm olukları kontrol etmekte, tıkanan bölümleri özenli bir şekilde temizlemekte, gerektiği hallerde sorunlu olan malzemeyi yenisiyle değiştirmektedir. Çalışanlarımız, temizlik hizmetini yaparken tüm güvenlik önlemlerini almakta, özel olarak geliştirilmiş cihazlar ve kimyasallar kullanmakta ve çatı temizliğini kusursuz bir şekilde gerçekleştirmektedir.

 

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHEMEN ARA
web tasarım