SUNDURMA YAPIMI

SUNDURMA YAPIMI

SUNDURMA YAPIMI

Sundurma; taraça olarak da adlandırılan, binaların zemin katı yada yer ile aynı hizada olan kısımlarında veya teraslarda uygulanabilen, üzeri örtülü, yanları açık veya camla kapatılmış, balkon tarzı alanlardır. Mimaride ilk uygulaması Hindistan’da görülmüş, daha sonra Dünya’ya yayılmıştır.

Sundurmalar ülkemizde daha çok deniz kenarında bulunan bölgelerde görülür. Özellikle yaz sıcağından korunmak ve üzeri kapalı açık alanlar yaratmak isteyen kişilerin tercih ettiği sundurmalar, evlerimizde konforlu ve ferah köşeler yaratılmasını sağlarlar.

Geniş balkonlarda, binaların giriş katlarında bulunan dairelerde veya teras çatılarda inşa edilebilen sundurmalar, farklı ölçü ve tasarımlar ile her zevke göre düzenlenebilir. Ahşap, metal veya benzeri malzemelerle montaj yapılarak gerçekleştirilen sundurmaların üzeri kapatılarak yağmura ve güneş ışınlarına dayanıklı hale getirilir. Yapılacak alanın büyüklüğüne göre projelendirilerek gerçekleştirilen sundurma yapımı ile üstü açık alanlarınızı pratik ve konforlu yaşam alanlarına çevirebilirsiniz.

Zevke ve bölgeye göre değişik şekillerde inşa edilebilen sundurmalar, yerle temassız veya bir iskeletin üzerine de kurulabilir. Sundurma yapımı için en önemli özellik arkasının dayanacağı en az bir duvarın bulunmasıdır. Üstü açık alanların bir duvara dayalı olarak ve dayanıklı bir iskelet üzerine inşa edilmek suretiyle üzerinin örtülmesi olarak ifade edilebilen sundurma yapımı tecrübe gerektirir. Üzerinin sağlam bir malzeme ile kapatılması ve yağışa karşı dayanıklı hale getirilmesi önemlidir. Diğer yandan güneşin zararlı etkilerine dirençli yapıda olması halinde uzun yıllar sorunsuz şekilde ve keyifle kullanılabilecek alanlardır.

Sundurma yapımı iyi bir hesaplama, uygun proje ve doğru malzeme ile çalışma gerektiren bir iştir. Bina sahibinin zevkine göre yapılacak çizim sonucu en doğru malzeme seçilerek inşa edilmelidir. Teraslarda yada balkonlarda sundurma yapımında binaya yük bindirmeyecek hafif ama dayanıklı malzemelerin seçilmesi esastır.

Firmamız sundurma yapımı konusunda zevkli ve özel projelerle evlerinizi ve binalarınızı güzelleştirmeyi amaçlamaktadır. Hepimiz için çok önemli olan evlerimizin daha yaşanılır kılınması, evlerde geçirdiğimiz zamanın kaliteli hale gelmesi ve işlevsel alanlar yaratılması konusunda doğru bir seçim olan sundurma ile keyifli ve estetik alanlar oluşturmak ve evinizin değerini artırmak mümkün.

HİZMETLERİMİZDEN BAZILARI


 

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHEMEN ARA
web tasarım