ÇATI PARAPET TAMİRİ

ÇATI PARAPET TAMİRİ

ÇATI PARAPET TAMİRİ

Parapet; çatı, balkon veya çatı ile yerin birleştiği kesimlerde koruma amaçlı ve görsel görünümü güzelleştirmek için gerçekleştirilen uygulamalara verilen genel bir isimdir. Parapet uygulanan bölgelerin bir çeşit izolasyonu sağlandığı gibi birleşme yerlerindeki kötü görünümün de önüne geçilmiş olur.

Çatılarda ise çatı eğimini veya yağmur deresini kapatmak için çatının bina cephesi ile bileştiği kesime parapet ile kaplama yapılır. Bu hem yapının daha güzel görünmesini hem de birleşme yerlerinin korumaya alınarak yıpranmamasını sağlar. Çünkü binaların ve çatıların dış yüzeylerinde görülen yıpranmaların en fazla olduğu yerler birleşme bölgeleridir. Çatılarda çatı örtülerinin kesiştiği, oluklarla birleştiği, bacaların dipleri gibi alanlara yapılan parapet uygulamaları hem koruma sağlayacak hem de yıpranmaları geciktirecektir. Diğer yandan çatı parapetleri yalıtım da sağlayacağı için çatınızın birleşme yerlerini koruma altına alacaktır.

Gelişen ve değişen mimari ile binaların korunması kadar güzelleştirilmesi de esas alınmaktadır. Parapetler bu konuda son yıllarda en fazla kullanılan malzemeler olarak hayatımıza girmiştir. Birleşme yerlerine özel bir teknikle uygulanan parapetler, içeri yağmur sularının ve soğuk havanın girmesine de engel olmaktadır. Çatılarda biriken suların güvenle tahliyesi ve diğer sorunların önüne geçme amacıyla uygulanan parapetlerin de tıpkı çatının diğer kısımları gibi düzenli olarak gözden geçirilmesi gerekir.

Çatılara uygulanan parapetler de zaman içinde yıpranarak yenileme gerektirir. Çatı parapet tamiri denilen bu işlem yapılırken çatının diğer kısımlarına zarar verilmemeye özen gösterilmeli ve parapetlerin doğru şekilde uygulanması sağlanmalıdır. Yanlış veya kötü uygulamalar hiçbir işe yaramayacağı gibi daha ciddi sorunlara da sebep olabilir. Bu yüzden çatı ile ilgili konularda gösterilmesi gereken özen çatı parapet tamiri konusunda da gösterilmelidir. Doğru malzemeler, iyi bir çatı ustası ve tecrübe ile birleşince çatı parapet tamiri konusunda da sorun kalıcı olarak çözüme kavuşturulmuş olacaktır.

            Çatı parapet tamiri hizmeti veren firmamızda, kısa sürede ekonomik şekilde parapet tamiri ve inşa işleri gerçekleştirilmektedir. İyi bir firma ile çalışmak demek sorunsuz bir çatı ve mutlu hayatlar demektir. Çatı parapet tamiri işlerinizde de yanınızda olan firmamız sizleri de müşterileri arasında görmekten mutluluk duyacaktır.

HİZMETLERİMİZDEN BAZILARI

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHEMEN ARA
web tasarım