ÇATI ARIZA TESPİTİ

ÇATI ARIZA TESPİTİ

ÇATI ARIZA TESPİTİ

Çatılarda yaşanan sorunlar çok farklı sebeplerden kaynaklanabilir. Ancak neden kaynaklanırsa kaynaklansın çatıda meydana gelen bir problem tüm binayı etkileyecek ve telafisi hayli masraflı sonuçlara sebep olacaktır. Bu yüzden çatınızda sebebini bilmediğiniz bir sorundan kaynaklanan problemlerin en kısa zamanda tespiti ve giderilmesi gerekir.

Çatı sorunlarının büyük kısmı su sızıntılarından oluşur. Su sızıntıları ise ya binanın su tesisatından ya da çatı örtüsü veya çatının diğer kısımlarındaki problemlerden kaynaklanır. Su sızıntısının sebebinin işten anlamayan biri tarafından fark edilmesi zordur. Bu yüzden çatı konusunda tecrübeli bir usta tarafından kontrol edilerek sorunun kaynağının doğru tespit edilmesi gerekir.

Ne yazık ki bazı usta ya da firmalar yanlış veya kasıtlı arıza tespitleri yaparak maliyeti artırmakta ve bina sakinlerini mağdur etmektedir. Bu yüzden işinin ehli ve referansları olan bir firmaya çatı arıza tespiti yaptırılması gereksiz zaman ve masraf kabını önleyecektir.

Çatı arıza tespiti özellikle çok katlı binalarda modern cihazlarla yapılmalıdır. Ses dinleme araçları vasıtası ile sızıntının tam olarak nereden kaynaklandığı belirlenir. Bu tür aletler damlamanın ya da sızıntının hangi boru, duvar veya çatı bölümünde gerçekleştiğini kolaylıkla tespit etmeyi sağlar. Bu gereksiz yere duvarların ve çatının diğer bölümlerinin yıkılmasını da önleyecektir. Eğer bu inceleme ile borularda ve su tesisatında bir kaçak tespit edilemezse sorun çatıdan kaynaklanıyor demektir.

Çatılardaki su sızıntılarının ana sebebi ise izolasyon veya çatı örtüsünde meydana gelen deformasyondan kaynaklanır. Çatılar binaların dış etkilere en açık bölümü olduğu için böyle sorunların yaşaması olağan kabul edilir. Asıl önemli olan sorunun zamanında tespit edilip çözüm bulunabilmesidir.

Çatı izolasyonu, çatı örtüsü, baca dipleri, su olukları gibi çatı kısımlarından kaynaklanan problemler tespit edildikten sonra çözülmesi ve giderilmesi kolaydır. Gerekirse izolasyon malzemesi ve çatı örtüsü altı döşeme değiştirilir, bacalar tamir edilir ve izolasyonu yenilenir. Derzler sağlamlaştırılarak su sızıntısı önlenmiş olur.

Çatı arıza tespiti usta kişiler tarafından ve doğru cihazlarla yapılması gereken bir iştir. Firmamızın bu konudaki yeterli ekipmanı ve profesyonel ekibi çatı arıza tespiti konusunda daima hizmetinizdedir.

HİZMETLERİMİZDEN BAZILARI

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHEMEN ARA
web tasarım