Çatı Onarım İşleri

Çatı Onarım İşleri

Çatı Onarım İşleri

Çatı onarım işleri çatı sağlığı ve ısı izolasyonunda önemli bir husustur. Yapıların çatı onarımları ne kadar ivedi yapılırsa olası hasarı en aza indirmede etkili olacaktır. Olası hasar durumlarında çatı hasarının bir an önce onarılması hasarın ve maliyetin düşmesinde de etkili olacaktır.

Çatı onarım işleri aciliyet istediği kadar deneyim ve tecrübe de istemektedir. Bu durumlarda insanlar ilk olarak en yakınlarına başvururlar. Tanıdıklardan, yakınlarda çatı ustası sorup soruştururlar. Geçmişten bugüne kadar devam eden bu sistem kimi zaman yeni mağduriyetler doğurmuş, kimi zaman da pek tabi iş görmüştür. Fakat günümüzde insanlar usta arayışlarını daha ziyade internet üzerinden yapmaktadırlar. Bu sayede daha fazla ustaya ve daha geniş ücret tarifelerine ulaşabilme imkanları olur.

Çatı onarım işleri ülkemizde daha ziyade zaman kaynaklı deformasyon üzerine yoğunlaşmakla birlikte bölgesel farklılıklar göstermektedir. Ülkemizin sahil kesimlerinde yağmur ve fırtına kaynaklı hasarlar oluşmaktadır. Doğu kesimlerinde ise yoğun kar yağışı kaynaklı hasarlar oluşmaktadır. Bundan dolayı ustaların onarım şekilleri bölgesel farklılıklar göstermektedir. Yoğun yağmur alan bölgelerden çatılardaki hasarlar, mertek üzerindeki tahtaların sudan kaynaklı deformasyonu kaynaklı şeklinde oluşur. Bu deformasyon erken onarılmaması durumlarında çok daha büyük, çatı çökmesi gibi, hasarlara neden olabilir. Yoğun kar yağışı alan bölgelerde de çatılarda, kar birikmesi kaynaklı sorunlar yaşanabilir. Özellikle Akdeniz ve Güneydoğu gibi klasik çatı anlayışı olamayan bölgelerde ise yalıtım kaynaklı sorunlar yaşanabilir. Bölgesel farklılıklarda iş o bölgenin ustana kalmıştır. Usta oluşabilecek hasarlara hazırlıklıdır. Mevcut hasarın giderilmesi ve bir sonraki olası sorunları öngörmek de ustanın deneyimlerine kalmıştır. İşinde başarılı bir usta çatıyı onardıktan sonra hasarın oluştuktan tamir olana kadarki süreçte zarar görebilme ihtimali olan diğer çatı unsurlarını da kontrol eder ve işini tamamlar.

Çatı onarım işleri önemlidir ve ilkim koşullarının getirdiklerinden korunmada çok etkilidir. Bu nedenle onarım işleri önemli olduğu kadar düzenli periyotlarda bakım yaptırmak da çok önemlidir. Firmamız size karşılaşabileceğiniz sorunlarda tam memnuniyet taahhüt etmektedir. Tercih edilmemiz durumunda elimizden gelenin en iyisini yaparak daha sonraki işlerden reklamımızı sizin yapmanız bizim tercihimizdir.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHEMEN ARA
web tasarım