PANEL ÇATI KAPLAMA

PANEL ÇATI KAPLAMA

PANEL ÇATI KAPLAMA

Sanayi ve konut tipi yapılarda kullanılmak üzere üretilen panel çatı kaplama malzemeleri; fonksiyonel, mukavemeti yüksek, büyük ebatlı yapı elemanları olarak çok farklı konularda avantaj sağlamaktadır. Prefabrike özelliği sayesinde taşınma ve uygulama kolaylığı yaratan panel çatı kaplama malzemeleri; düz, eğimli, saçaklı, saçaksız gibi çok farklı çatı mimarilerinde kullanım sağlar. Her türlü yapı malzemesi ile birlikte uygulanabilen panel çatı kaplama ürünlerinin benzer malzemelere göre farklı amaçlar için farklı işlev sağlayan avantajları bulunur. Betonarme, çelik, ahşap ve prefabrike yapı üzerine rahatlıkla inşa edilen panel çatı kaplama ile istediğiniz formada çatı yapılması mümkündür. Kalıp kullanımı gerektirmeyen, sadece panel derzleri ile çevre kirişleri için beton uygulama gereken bu malzeme ile yüksek miktarda ısı yalıtımı da sağlanmaktadır.

Dış etkilerden binaları korumak amacıyla inşa edilen çatıların mimari özelliği coğrafi ve iklimsel koşullara bağlı olduğu kadar ulaşılabilir malzemeye göre de değişkenlik gösterir. Ülkemizdeki sanayii kuruluşları tarafından da üretilen panel çatı kaplama malzemeleri bu anlamda ekonomiktir. Her tarz binaya uyum sağlayacak şekil ve renklerde üretilen bu malzeme ile binalarda istenilen algı ve uyumu yakalamak mümkündür.

Çatıların taşıyıcı sistemleri, eğimleri, çatı kaplama malzemesi birbirinden farklıdır. Binadaki kat sayısı, binanın inşaat tipi, kullanım amacı gibi farklı kriterlere göre çatıların inşa şekli ve kullanılacak malzeme de belirlenir. Ancak iyi bir çatı kaplama malzemesi su, ses ve ısı yalıtımı sağlamalı, her bütçeye uygun, şık ve fonksiyonel olmalıdır. Koruma ve mukavemet özelliklerini de bulunduran çatı kaplama malzemeleri her zaman benzerlerinden daha fazla tercih edilirler. En çok tercih edilen panel çatı kaplama malzemesi olan sandwich paneller, iki metal levha arasına yerleştirilen çekirdek malzeme özelliği ile yalıtım konusunda devrim yaratmıştır. Farklı alanlarda da kaplama malzemesi olarak kullanılan sandwich paneller ile her türlü çatı kaplama ihtiyacına çözüm bulmak mümkündür.

Doğru firma ve uzman bir ekip tarafından gerçekleştirilen panel çatı kaplama uygulaması ile siz de binanızın çatısının beklediğiniz işlevi yerine getirmesini sağlayabilir, güvenli ve ekonomik hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz.

HİZMETLERİMİZDEN BAZILARI

 

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHEMEN ARA
web tasarım