MEMBRAN ÇATI

MEMBRAN ÇATI

MEMBRAN ÇATI

Membran çatı,  özellikle yağışların olumsuz etkilerini en az indirmek ve binalarda su yalıtımını sağlamak amacıyla uygulanan bir çatı kaplama türüdür. Membran çatı ile binalarda güvenli su yalıtımı gerçekleştirilerek, binaların su sebebiyle zarar görmesi önlenmiş ve bina sakinlerinin daha sağlıklı ve konforlu yaşaması sağlanmış olur. Membran kelime olarak “örtü” anlamına gelmektedir. Örtü şeklinde imal edilen bir malzemedir.

Membran malzeme yapıların çok çeşitli alanlarında kullanılabilmektedir. Hafif, dekoratif ve yalıtım özelliği yüksek bir malzeme olması sebebiyle sıklıkla tercih edilen membran, son yıllarda çatı inşasında da vazgeçilmez malzemeler arasında yerini almıştır. Reçine bazlı bir malzeme olan membranın içeriğinde yalıtım özelliğini güçlendirici çok sayıda polimer bulunur. Bu sayede ideal bir yalıtım sağlandığı gibi kolay uygulanabilen bir malzeme olması sebebiyle de her türlü çatıda kullanıma uygundur.

Membran seçilirken binanın kullanım amacına ve mimari özelliklerine uygun olan tür tercih edilmelidir. Bulunulan bölgenin iklim koşulları da dikkate alınarak en doğru membran malzemesi uygulanmalıdır.

         Membran çatı yapılırken uygulanacak yüzeye veya alana göre malzeme seçimi yapılmalıdır. Düz veya eğimi %5’i geçmeyen çatılarda su yalıtımı için iki kat membran uygulaması, alt katmanların ise cam yünü ve polyester özellikli olmasına dikkat edilmelidir. Uygulanacak alanın büyüklüğüne göre membran malzeme seçilmesi halinde ek yerleri daha az olacağından beklenen fayda daha kolay sağlanacaktır. Birleşme yerlerinin sağlam şekilde birbirine yapıştırılması ve gerekli izolasyonun sağlanması halinde membran çatı uzun yıllar sorunsuz olarak binanızı korumaya ve su yalıtımını tam anlamıyla gerçekleştirmeye devam edecektir.

 Membran çatı uygulamalarında eğimin iyi hesaplanması, çatının üzerinde gezilip gezilmeyeceğine göre uygun türde membran malzemenin belirlenmesi ve doğru şekilde uygulanması çok önemlidir. Dekoratif ve işlevsel bir malzeme olan membran ile çatılar uzun yıllar yalıtımdan beklenen amacı sağlayacak şekilde kullanılabilecektir.

         Membran çatı türleri ve uygulamaları konusunda usta ekibimizle sıfırdan membran çatı yapımı dahil olmak üzere membran çatı konusunda tüm uygulamaları yapıyoruz. Mevcut çatınızın yıkılarak yerine membran çatı inşası dahil verdiğimiz hizmetlerimiz ile sektörün en iyileri arasında yer almaktan mutluyuz.

HİZMETLERİMİZDEN BAZILARI

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHEMEN ARA
web tasarım