ÇATI TEMİZLİĞİ

ÇATI TEMİZLİĞİ

ÇATI TEMİZLİĞİ

Çatıların ömürlerinin ortalama on yıl olduğu kabul edilir. Çatıların düzenli olarak bakım ve onarımlarının yapılması ve temizlenmesi halinde bu sürenin uzayacağı kesindir. Çatılar da kirlenir. Çünkü hava şartları ve dış dünyanın olumsuz etkilerinin en fazla hissedildiği yerler binaların çatılarıdır. Çatıların büyük kısmının kullanılmadığı da düşünüldüğünde uzun süre temizlenmeyen çatıların yarattığı kirlenmenin binaya zarar vermesi de kaçınılmaz olacaktır.

Çatı temizliği denildiğinde sadece su ve temizlik malzemesi ile yıkama şeklinde bir temizlik anlaşılmamalıdır. Çatı temizliği yapılırken suyla da temizlik yapılır ancak bu gerçek anlamda bir çatı temizliğinden söz etmek için yeterli değildir. Çatıların kiremitleri veya çatı örtülerinin üstlerinin, çatı altı örtülerinin, izolasyon malzemelerinin, bacalarının, su oluk ve derelerinin ve diğer kısımlarının da temizlenmesi gereklidir.

Çatı temizliği yapılırken sanayi tipi elektrikli süpürgeler, temizlik malzemeleri, çeşitli kimyasallar ve basınçlı su kullanılır. Ayrıca borulardaki tıkanıklık özel aletlerle tespit edilerek su veya kimyasal maddelerle açılır. Aşırı toz, kir, yağmur veya kar suları sebebiyle kirli ve kötü görünen bölgeler süpürgeler ve su ile detaylı bir şekilde temizlenir. Tıkanan bacalar da açılır ve temizlenir. Kapalı su derelerinde meydana gelen kirlenme ve tıkanıklıklar da temizlenerek suyun rahatça tahliye edileceği hale getirilir. Böylece çatılarda kirlenme nedeniyle yaşanacak sorunların önüne geçilmiş olacaktır.

Çatı temizliği başlı başına ayrı bir uygulamadır. Çatı tamiri, çatı aktarma veya benzeri işlerden ayrı ve düzenli olarak gerçekleştirilmesi gereken bir iştir. Kirlenen çatı sorunlu çatı demektir. Buna bir de ihmal edilerek bakımsız bırakılma durumu eklenince iş masrafı katlanarak çoğalan bir hale gelecektir. Böyle bir sorunla karşılaşmadan çok daha ekonomik ve pratik bir iş olan çatı temizliği yaptırarak olası daha büyük sorunların önüne geçmeniz mümkün olacaktır.

Firma olarak çatı ile ilgili her konuda faaliyet göstermekteyiz. Bunların içinde çatı temizliği hizmeti de bulunmaktadır. Çatı temizliği işlerinizi özenli ve detaylı bir şekilde gerçekleştirmekteyiz. Gerekli donanıma sahip personelimiz kaliteli ürünlerle çatınızı detaylı olarak temizleyerek size ilk günkü gibi teslim edecektir.

İstanbul Çatı Temizliği Yapan Firmalar

İstanbul çatı temizliği yapan firmalar, binaların hava koşullarından en fazla etkilenen bölümü olan çatılarda işlem yapmaktadır. Çatı temizliği denildiğinde sadece çatı ile davan arasındaki bölüm akla gelmemelidir. Çatı temizliği bir bütündür. Yağmur olukları, bacalar, çatı altı ve çatı üstü örtülerle derelerin temizliği de çatı temizliği hizmetinin arasında gelmektedir. İşletmemiz, İstanbul çatı temizliği yapan firmalar arasında profesyonel ekipleri ile öne çıkmaktadır. Çatıların kullanım ömürlerinin genel olarak on yıl olduğu vurgulanmaktadır ancak düzenli olarak bakım ve onarım yapıldığında çatıların kullanım ömürleri çok daha fazla olmaktadır. Çatı temizliğini kusursuz olarak yapan firmamız, çatı ömrünün uzamasını sağlamaktadır. Hava koşullarının değişmesi, en fazla çatıları etkilemektedir. Yağmur, kar, toz, kuşların taşıdığı çalı çırpı gibi etkenler, çatılarda olumsuz durumlara sebebiyet verebilmektedir. Bu nedenle belli dönemlerde mutlaka çatı temizliği yapılmalıdır.

Çatıların alt kısımları binalarda kullanılmayan bölümlerin en başında yer almaktadır ve bu bölümlerin temizliğinin ihmal edilmemesi gereklidir.Aynı şekilde çatı üstünün de temizliği önemlidir. Bunun yanı sıra yağmur ve kar sularının binaya zarar vermeden uzaklaştırılması için inşa edilen yağmur oluklarının da temizliği gereklidir. Çünkü bu oluklar da zaman içinde tıkanabilmektedir. Temizlik işlemi de sadece su ve sabunla yapılmamaktadır. Bunun için özel olarak geliştirilmiş kimyasallar vardır. İstanbul çatı temizliği yapan firmalar arasında ilk sıralarda yer alan işletmemiz, çatı temizlik sektöründeki tüm gelişmeleri yakından takip ederek altyapısını sürekli olarak güncellemektedir. Bu sayede kusursuz bir çatı temizlik hizmeti sunulmaktadır.

Çatı temizliğinde sanayi tipi süpürgeler, temizlik malzemeleri kimyasallar ile basınçlı su kullanılmaktadır. Firmamız, yağmur oluklarında meydana gelen tıkanıklıkları da özel olarak geliştirilen cihazlarla tespit etmektedir. Gerek çatıların üst ve altında, gerekse yağmur giderlerinde uzman desteğinin alınması, çatıların sorunsuz bir şekilde temizlenmesini sağlamaktadır. Firmamızdaki uzman personel, gelişmiş teknolojilere sahip olan cihazları kullanarak çatı temizliğini kusursuz bir şekilde gerçekleştirmektedir. Çatı temizliği, onarım hizmetinden çok daha farklı bir uzmanlık gerektirmektedir. Bu nedenle İstanbul çatı temizliği yapan firmalar arasında bir tercih yapılacaksa, uzmanlardan oluşan personelle hizmet verenler seçilmelidir. Firmamızdan güvenli bir şekilde çatı temizliği hizmeti almak mümkündür.

HİZMETLERİMİZDEN BAZILARI

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHEMEN ARA
web tasarım