Saç Çatı Kaplama

Saç Çatı Kaplama

Saç Çatı Kaplama

          Saç çatı kaplama yaptırmayı düşünüyorsanız, öncelikle çatı alanınızda bir inceleme yani keşif yapılmasını sağlamalısınız. Çünkü her bina her çatı kaplama ürünü için elverişli değildir. Saç çatı kaplama her türlü binada rahatlıkla kullanılabilen ve fonksiyonel bir ürün olsa da doğru ve sağlıklı uygulama için detaylı bir inceleme ve projelendirme gerekir.

Saç çatı kaplama ürünleri son yıllarda yeni nesil özellikte üretilmeye başlandı. Eski galvaniz saç örtülerin yerini çelik galvaniz üzeri özel kimyasallarla kaplanmış yeni saç çatı kaplama ürünleri aldı. Kullanılan bu ürünler aşınmaya, paslanmaya ve atmosfer koşullarına yüksek mukavemet gösteren nitelikleri ve dekoratif olmaları sebebiyle tercih edilmektedir. Özellikle sınai kuruluşların, zirai işletmelerin, köy ve kasabalarda bulunan özel depolama alanlarının çatılarında kullanımı tercih edilse de, konut olarak kullanılan binalarda da saç çatı kaplamaya rastlamak mümkün. Yağışın fazla olduğu, kış koşullarının ağır geçtiği bölgelerde kullanılan saç çatı kaplama, dayanıklı ve uzun ömürlü olması yanında hafif ve ekonomik olması sebebiyle de tercih edilmektedir.

Diğer çatı kaplama ürünlerine göre daha az bakım ve tamirat isteyen saç çatılar, atmosfer koşullarına kiremit veya shingle gibi çatı örtülerinden daha dayanıklıdır. Doğru bir projelendirme ve uygulama ile uzun yıllar bir çatınız olduğunu bile hatırlamayacağınız kadar kullanışlı ve fonksiyoneldir. Oluklu olarak üretilmeleri sebebiyle kar ve yağmur sularının alandan kolayca tahliyesini sağlar ve her eğime uygun olması çatı alanının maksimum düzeyde kullanımına imkan verir.

Saç çatı kaplama için çatı alanının incelenmesi ve çatı iskeletinin doğru şekilde hazırlanması önem taşır. Belli büyüklüklerde üretilen levhalar halinde uygulanan saç çatı kaplama, çatı iskeletine özel bir teknik ve malzemelerle sabitlenir. Altına yalıtım uygulamasına müsait olması sayesinde çatı inşası esnasında su ve ısı yalıtımının yapılması da mümkündür.

Binanıza saç çatı kaplama yaptırmak istiyorsanız, bizimle görüşmeden karar vermemelisiniz. Deneyimli ve profesyonel bir ekiple kusursuz ve sağlam bir çatıya sahip olmanız için çalışmaktayız. Ekonomik, kaliteli ve hızlı bir saç çatı inşaatı için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

 

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHEMEN ARA
web tasarım