Süs havuzu yapımı yüzme havuzu yapımından daha kolay ve daha az maliyetli bir iştir. Genellikle otellerde, ticari işletmelerde ve evlerde tercih edilen süs havuzu, görsel amaçlıdır ve peyzaja katkı sunar.

Süs havuzları ortama suyun dinlendirici etkisini ve görsel güzelliğini katmak ve sakin bir atmosfer yaratmak isteyen işletmelerin ve ev sahiplerinin en çok tercih ettiği çevre dekorasyon elemanıdır. Uygun aksesuar ve ışıklandırma ile çok şık bir ortam sağlar.

Süs havuzu yapımı için öncelikle havuz yapılması planlanan alanın etüdü yapılır. Süs havuzları birkaç metrekareden yüzlerce metrekareye kadar inşa edilebilir. Betonarme yöntemi ile yapılabileceği gibi prefabrik malzeme ile gömme veya zemin üstü de yapılabilir. Bu tamamen iş sahibinin arzusuna ve alanın uygunluğuna bağlıdır.

Süs havuzu yapımı için son yıllarda PVC malzeme ile üretilen değişik şekillerde havuz kalıpları kullanılmaya başlanmıştır. Pratik ve ekonomik olması sebebiyle küçük çapta yapılacak süs havuzları için kullanılan PVC malzeme ile inşa edilen süs havuzları yalıtım konusunda da uzun ömürlü olma özelliğindedir.

Eğer ticari işletmelere, otellere veya açık alanlara süs havuzu yapılacaksa daha büyük olacağı için betonarme yöntem tercih edilmektedir. Ancak 200 metrekareye kadar PVC malzeme ile de süs havuzu yapılması mümkündür. Süs havuzları genellikle 50 ila 70 cm derinlikte yapılırlar. Yüzme havuzları gibi filtreleme ve sus tesisatı sistemleri, elektrik ve motor kısımları bulunur. Küçük boyutlardaki süs havuzlarında bu kadar detaylı bir çalışmaya gerek duyulmayabilir. Aydınlatma, çevre düzenlemesi, fıskiye, heykel gibi detaylarla daha şık hale getirilerek mekana ticari değer katar. İsteğe bağlı olarak mermer veya yüzme havuzlarında kullanılan fayanslarla döşenmesi mümkündür.

Süs havuzu yapımı da yüzme havuzu tekniğine benzer bir uygulama ile inşa edilir. Ancak derinliği daha az ve sadece görsel amaçlı olduğu için daha ekonomiktir ve kolay bir uygulama gerektirir.

Evinize, bahçenize, otelinize veya işyerinize süs havuzu yaptırmak istiyorsanız, seçenekler ve fiyatlandırma konusunda bizimle irtibata geçiniz. Onlarca farklı model ve proje ile dilediğiniz süs havuzunu sizler için inşa ediyoruz.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHEMEN ARA
web tasarım