Teras Fayans Bakımı

Teras Fayans Bakımı

Teras Fayans Bakımı

Teras fayans bakımı oldukça dikkat edilmesi gereken bir konu olmaktadır. Fayans temizliğinde dikkat edeceğinizi en önemli nokta ise temizliğin sürekli olarak gerçekleşmesidir. Çünkü uzun süre temizlenmemiş bir teras fayansı kararacak derz aralarında çirkin görüntüler oluşturacaktır. Bundan dolayı teras fayans bakımları mutlaka yapılmalıdır.

Teras fayans bakımı yapabilmek için çok kolay yöntemler bulunmaktadır. Fayans temizliği gerçekleşirken mutlaka ince bir temizlik yapılmalıdır. Öncelikle bir takım gerekli malzemeler bulunmaktadır. Bu gerekli malzemeler şunlardır:

  • Vakum cihazı
  • Tozlu havlu
  • Süpürge
  • Yumuşak havlu
  • Bant
  • Paspas
  • Teras fayansları için zemin temizleyici

 

Bu malzemeler temin edildikten sonra lirasını da bulunmakta olan fayansları Muhtemelen tozu aldığı için öncelikle bu tozların temizlenmesi gereklidir. Fayans üzerinde bulunmakta olan tozların ve kirlerin temizlenmesi için dilerseniz maske kullanabilirsiniz bu sağlık açısından önemlidir. Fayans üzerindeki ve arasındaki kirleri temizlemek için öncelikle vakumlama ya da elektrik süpürgesiyle süpürmeniz yeterli olacaktır. Süpürme işlemi tamamladıktan sonra ise fayans üzerindeki kilidi bölgeleri çıkarılması için ya da fayans arasında bulunan kirleri temizlemek için nemli bir bez yardımı ile buranın temizlenmesi gereklidir.

Teras fayans bakımı temizliği konusunda daha sonra kimlik alıntıları temizle yumuşak bir havlu yardımıyla temizlenir ardından ise zemin temizliği işlemi yapılmalıdır. Bu işleme göre fayans paspas yardımı ile temizlenir ardından ise temizliğe başlanır. Özellikle inşaat sonrası gibi teras fayans kalıntılarını temizleyeceksiniz buraları iyi bir şekilde yıkamanız gereklidir. Ardından fayans üzerinde bulunan kirli bölgeler için leke çıkarıcı tercih edebilirsiniz. Leke çıkarıcı biraz bekledikten sonra bu lekelerin tamamen temizlenmesine yardımcı olacaktır. Fayans temizliği bittikten sonra kullanım talimatlarına uygun bir şekilde kurulanmalıdır durulanmayan sonrasında istediğim izleyeceğiniz bir bez yardımıyla temiz bir görünüm elde edebilirsiniz.

Teras fayans bakımı konusunda en önemli nokta temizlik olmaktadır. Temizlik yaparken kullanacağınız malzemeleri de oldukça önemlidir, mesela bu temizlikte kullanacağınız çamaşır suyu sayesinde fayans arasındaki lekeler çok kolay bir şekilde çıkacak ve derzde olmakta olan akıntılar çok kolay bir şekilde temizlenebilecektir. Firmamızdan talep edeceğiniz hizmetler arasında olan teras fayans bakımı hususunda bilgi ve iletişim için web sitemizi ziyaret etmenizi öneririz.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHEMEN ARA
web tasarım