Beton havuz fiyatları, prefabrik yani PVC malzeme ile inşa edilen havuzlara göre daha maliyetlidir. Ancak prefabrik, her havuz için uygun bir malzeme değildir. Daha çok özel amaçlı inşa edilen yüzme veya süs havuzlarında kullanılmaktadır. Betonarme havuzlar ise daha kapsamlı bir çalışma gerektirdiği ve kullanılan malzemeler daha pahalı olduğu için biraz daha maliyetlidir. Ancak olimpik yada yarı olimpik yüzme havuzlarında, büyük havuzlarda, otellerde, ticari işletmelerde beton havuzların yapılması daha doğrudur.

          Beton havuz fiyatları, havuzun büyüklüğü, derinliği ve zeminin durumuna bağlı olarak değişir. Eğer havuz yapılacak zemin doğrudan havuz inşasına uygun değilse, öncelikle zeminin buna uygun hale getirilmesi gerekir. Bu işlem için de suya dayanıklı ve yüksek basınca karşı mukavemetli özel bir beton kullanılır. Beton havuz inşasında ayrıca demir veya çelik kafes uygulaması da yapıldığından fiyata bu da eklenecektir. Havuzun çevre düzenlemesi, iç cephesinde kullanılacak fayansın özelliği, motorun büyüklüğü, kurulacak elektrik aksamının kapasitesi, filtreleme sistemi gibi çok farklı faktör de fiyata etkili olacaktır.

Özellikle işletmelerde ve spor tesislerinde inşa edilecek beton havuzlar için havuz inşa firmaları yüksek rakamlar istemektedir. Ancak havuzun ticari amaçla kullanılacak olması fiyatı yüksek tutmak için gerekçe değildir. Kaldı ki bu ticari ahlaka da uygun olmayacaktır. Bu sebeple beton havuz fiyatları konusundaki araştırmanızı tek bir firma ile sınırlı tutmayarak size en makul gelen teklifi değerlendirmeniz gerekir. Ayrıca havuzunuzu kime yaptıracağınız konusunda mümkünse referansları olan bir firma bulmanızı tavsiye ederiz. Çünkü memnun kalınmış bir havuz, sizin de memnuniyetinizin garantisi olacaktır.

Beton havuz fiyatları konusunda, hem kaliteli işçilik ve malzeme hem de servis hizmetleri ile en ekonomik fiyatların firmamız tarafından sunulduğunu belirtmek isteriz. Aynı kalitede ve özellikte bir havuz için daha fazla para ödemeden önce referanslarımız hakkında bilgi almanız, bitirilmiş işlerimizi yerinde görmeniz ve havuz yaptırmak istediğiniz alan için ücretsiz keşif hizmetimizden yararlanmanızı şiddetle tavsiye ederiz. Sektörün en kaliteli ve ekonomik beton havuzlarını inşa ettiğimiz konusundaki iddiamızı sizinle de paylaşmaktan büyük mutluluk duyarız.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHEMEN ARA
web tasarım