ŞINGIL FİYATLARI

ŞINGIL FİYATLARI

ŞINGIL FİYATLARI

            Şıngıl fiyatları, çatının özelliği ve büyüklüğü ile kullanılacak şıngıl malzemenin türüne göre değişir.

Geleneksel çatı kaplama malzemesi kullanmak istemeyen veya değişik bir mimari tarz yakalamak isteyen bina sahiplerinin son yıllarda en çok tercih ettiği çatı kaplama malzemesi şıngıl örtüler olmaktadır. Şingıl malzeme dayanıklı olması rüzgara karşı direnci ve ekonomik olması sebebiyle tercih edilmektedir.

Kiremit çatılardan daha hafiftirler. Değişik renk ve modelleri sayesinde istenilen renk ve tarzda çatılar inşa etmek mümkün olmaktadır. Ayrıca su geçirmezliği ve ısıya karşı direnci de benzerlerinden daha fazla tercih edilmesine sebep olur. Uygulaması çok kolaydır. Salumo alevi ile birbirine yapıştırılarak uygulanan şıngıl çatılar, elastik olduğu için üzerinde de rahatlıkla dolaşma imkanı verir. Mineral taşlarla kaplı yüzeyi ışığı kırarak dağıttığı için ultraviyole ışınlarının zararlı etkisini binadan uzak tutarlar. Çok soğuk ve çok sıcak hava koşullarına dayanıklı oldukları için iklim ve ısı farklarından etkilenmezler. Bu gibi özellikleri sebebiyle son yıllarda Dünya’da en çok tercih edilen çatı kaplama malzemesi şıngıl ürünler olmuştur.

Şingıl fiyatları, ürünle kaplanacak alanın büyüklüğüne göre belirlenir. Çünkü şıngıl ürünler farklı ebatlardaki plakalar şeklinde üretilmektedir. Geniş alanlarda mümkün olduğunca büyük plakaların kullanılması, birleşim yerlerinin sayısını azaltacağından yalıtım daha sağlam olur. Diğer yandan hafif bir malzeme olması sebebiyle iskeletin daha hafif ve ekonomik malzemelerle oluşturulmasına imkan verir. Bu yüzden şıngıl fiyatları diğer çatı kaplama malzemesi fiyatlarına göre daha ekonomiktir. Uzun yıllar sorun çıkarmadan kullanılabilen bir ürün olması sebebiyle de uzun vadede ekonomik olduğu da rahatlıkla söylenebilir.

Eğimli çatılarda rahatlıkla uygulanabilen şıngıl, %20’ye kadar eğimli çatılarda da rahatlıkla kullanılabilmektedir. Yaprak, yuvarlak, altıgen, dörtgen gibi çok çeşitli şekillerde üretilebildiği için binanın genel mimari tarzına uygun şıngıl modelini seçme konusunda seçenek şansı vardır.

Şingıl ürünler, çelik konstrüksiyon, ahşap konstrüksiyon, eğimli beton, pergule, kubbe ve gazebo ve kamelya şeklindeki her türlü çatıda rahatlıkla kullanılabilmektedir. Benzer ürünlerden çok daha fazla artısı sebebiyle son yılların gözde çatı kaplama malzemesi olan şıngıl ürünler ve uygulamalarımız konusunda bilgi almak için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

HİZMETLERİMİZDEN BAZILARI

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHEMEN ARA
web tasarım