ÇATI HAVALANDIRMA BACASI TAMİRİ

ÇATI HAVALANDIRMA BACASI TAMİRİ

ÇATI HAVALANDIRMA BACASI TAMİRİ

Binalardaki kötü kokulu havanın dışarı atılması ve yerine temiz hava girişinin sağlanması için yapılan bacalara havalandırma bacaları adı verilmektedir. Havalandırma bacaları genellikle açık şekilde dizayn edilir. Ancak sadece ışık sağlanması amacıyla inşa edilmişlerse ışıklık olarak adlandırılırlar.

Çatı havalandırma bacaları ise çatı örtüsünün belli bölümlerine yapılan ve çatıda çeşitli sebeplerle meydana gelen kötü kokuların, sıkışan havanın ve nemin dışarı atılmasını; temiz havanın da çatıya girmesini ve hava sirkülasyonunu sağlayan özel parçalardır. Aynı zamanda çatı izolasyon örtüsünün kuru kalmasına da yardımcı olurlar. Çatı havalandırma bacaları çatının eğimine ve metrekaresine göre farklı ebat ve sıklıkta uygulanmalıdır. Genellikle 35 m2’lik alana bir adet olarak uygulanması gerekir. Aksi takdirde beklenen fayda sağlanamayacaktır.

Çatı örtüsü malzemesinin türüne ve tercihe göre farklı şekillerde yapılabilen çatı havalandırma bacaları da zaman içinde yıpranarak kendisinden beklenen işlevi yerine getirememeye başlarlar.

Çatı havalandırma bacası tamiri işi de çatının diğer kısımları kadar dikkatle yapılması gereken ve ihmale gelmeyen bir uygulamadır. Çatıların binaların en üstünde yer aldığı düşünüldüğünde her şeyden önce güvenlik konusuna dikkat edilmesi gerekir. Havalandırma bacalarının çatı örtüsünün üzerinde inşa edildiği düşünüldüğünde ise hem çatıya zarar vermeden hem de can güvenliğini tehlikeye atmadan çatı havalandırma bacası tamiri yapmak ancak çatı konusunda tecrübeli kişilerin gerçekleştirebileceği bir iştir.

Çatı havalandırma bacası tamiri yapılırken malzemenin özelliğine göre hareket edilmesi gerekir. Genellikle çatı havalandırma bacalarında meydana gelen sorunlar havalandırma bacasının komple değiştirilmesini gerektirir. Çünkü içeri su girmesine ve çatının altındaki kısmın zarar görmesine sebep olan havalandırma bacalarının küçük alan kaplaması sebebiyle değiştirilmesi kesin çözüm olacaktır.

Ancak sorun sadece havalandırma bacasının kenar izolasyonundan kaynaklanıyorsa veya benzer küçük bir sorun ise sadece bu kısmın tamiri ile yetinilmelidir.

Çatı havalandırma bacası tamiri konusunda iyi bir usta arayışına girmeden önce firmamızla irtibata geçiniz. Havalandırma bacanız hangi türden ve sorunu ne olursa olsun kısa sürede ve ekonomik çözümlerimiz ile sizi bu sorundan kurtarmaktayız. Çatı ile ilgili her türlü sorunda yanınızda yer almaktan mutluluk duyarız.

HİZMETLERİMİZDEN BAZILARI

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHEMEN ARA
web tasarım