Çatı Oluk Tamircisi

Çatı Oluk Tamircisi

Çatı Oluk Tamircisi

Çatı oluk tamiri çatıların en uç yerinde yer alan ve çatı örtüsünde akmış olan suların birikip, borular aracılığıyla tahliyesini sağlamış olan çatı elemanları olarak kabul edilir. Zaman içerisinde kar, yağmur, rüzgar ve havada uçuşabilen diğer farklı maddeler nedeni ile zarar gören çatı oluklarının düzenli bir şekilde bakımdan ve onarımdan geçilip, tüm kontrollerinin yapılması gerekmektedir.

Özellikle de üstü açık çatı olukları, birkaç sene de bir sorun çıkarırlar. Çatı oluklarının bakım ve tamirleri ihmal edilirse eğer ciddi problemlere yol açar ve bina duvarlarına, çatı altına sızabilen sular nedeniyle bina da zarar görmeye başlar. İhmalle sarf edilmeyen para sorununun da daha çok büyümesiyle beraber ikiye katlanıp daha çok ciddi rakamlara ulaşacaksınız.

Çatı olup tamiri metal ya da polimer malzemeden yapılmış olan çatı olukları sıcak ve soğukta ısının etkisiyle beraber büzüşerek genleştiğinden kısa bir zaman sonra çatlaklar oluşturur. Diğer yandan ise ek yerlerdeki malzemenin yıpranmasıyla beraber çatı oluklarında kopmalar meydana gelmektedir. Bu durumda ise ihmal edilirse kopma ve düşme bile yaşanabilmektedir. Şiddetli olan yağmurların görülmüş olduğu yerlerde çatı oluklarının hasarlı olmasıyla su sızıntılarına neden olmaktadır. Bina duvarlarının rutubet olması dışında evlerin camları da sürekli kirlenir ve bu durumda oturan kişi için oldukça can sıkıcıdır.

Problemli olan çatı oluklarının çatı altına da su sızıntısı yapacağından düşünüldüğünden daha büyük bir problem ortaya çıkar. Çatı oluk tamiri bu yüzden belli periyotlarda incelenmesi ve bakımın yapılması gerekmektedir. En uç kısımda yer aldığından iş güvenliğinin de etkili olması adına tecrübeli ve gerekli ekipmana sahip olan kişiler ile çalışmak gerekir.

Riski ve zorlu olan işte aynı zamanda çatıya zarar verilmeden halledilmesi gerekmektedir. Olukları tamir edilip, çatıya zarar vermemek adına özen gösterilmemesi, bina sahibine ya da oturan kişiye ekstra bir tamir masrafı da çıkartacağını söylemeliyiz. Bizler firma olarak çatı oluk tamiri işinde kaliteli ve profesyonel bir hizmet vermekteyiz. Bu yüzden işimizde iyi olduğumuzdan senelerdir de bu sektörde hizmete devam ederek, müşteri memnuniyetini yakalamaktayız.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHEMEN ARA
web tasarım