Çatı Tadilat Ustası

Çatı Tadilat Ustası

Çatı Tadilat Ustası

Çatı tadilat ustası, her tür çatı tadilatını yapma becerisine sahip olan kişidir. Firmamız, tüm binalardaki birbirinden farklı malzemelerle inşa edilmiş çatılardaki tadilatları güvenli ve garantili bir şekilde sonuçlandırmaktadır. Çatı tadilatlarının yapımı öncesinde çatı iskeleti, baca sıvaları, yağmur olukları gibi tüm çatı elemanlarının dikkatli bir şekilde gözden geçirilmesi gereklidir. Ancak bu sayede tam olarak çatı tadilatından söz edilebilmektedir. Fazla hasarlı çatıların tadilatı yerine bunların tamamının yeniden yapılması çok daha sağlıklı bir yöntem olacaktır. Firmamızda hizmet veren çatı tadilat ustaları, örneğin kiremit çatı kaplamalarının tadilatını yaparken öncelikle kiremit döşenmesi sırasında kiremit altı tahtasını çakmakta, bu tahta kaplamaların üzerine su geçirmez bitümlü membran örtü sermektedir. Bu örtü, yağmur suyunun kiremitlerden alta sızmasını engellemektedir. Ustalarımız, kiremitleri tek tek kontrol etmekte, kırılan kiremitlerin değişimlerini yapmaktadır.

Bünyemizde bulunan çatı tadilat ustası, baca diplerinin de su geçirmez izolasyon malzemeleri sayesinde sızdırmazlığını sağlamaktadır. İzolasyon malzemeleri zamanla özelliğini kaybetmektedir. Bu nedenle izolasyon yeteneğini yitirmiş ya da yitirme aşamasında olan malzemelerin değiştirilmesi önemlidir. Çatı iskeleti tadilatı da yapan ustalarımız, çatının taşıyıcı istemi olan tahtalarda çürüme, kırılma ve benzeri hasarları tespit etmektedir. Çatı iskeletinin kontrol edilmemesi ve gerekli müdahalelerin yapılmaması durumunda çatının çökme olasılığı bulunmaktadır. Ustalarımız, çatı tadilatı yaparken bu ihtimali ortadan kaldırmaktadır. Su yalıtımı da önemli bir ayrıntıdır. Zamanla bu örtüler delinmekte ya da yırtılabilmektedir. Bu durumda yeni bir yalıtım malzemesi kullanılmalıdır. Yağmur olukları ya da su derelerinin de yalıtımı önemlidir. Tüm bu oluklar gözden geçirilmelidir.

Çatı tadilatında sorunlu olan tüm noktalara müdahale edilmelidir. Çatılar, binaların üst kısmını tamamen ya da kısmi olarak kapatan bir yapıdır. Çatılar binaların dış cephesini hava koşullarından koruyan sistemledir. Özellikle ısı kaybının önlenmesi için çatılar önemli bir işlev görmektedir. Bu nedenle çatı tadilatlarının özenli bir şekilde yapılması gereklidir. Firmamızda görev yapan usta, konusunda deneyimli ve bilgilidir. Ayrıca birden fazla çatı tadilat ustası bulunmaktadır. Çatı tadilatı yapılmadan önce uygun bir proje hazırlanmakta, ustalarımız bu proje doğrultusunda hizmet vermektedir. Firmamız tarafından yapılan tüm işlemler garanti kapsamındadır.

 

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHEMEN ARA
web tasarım